חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הפרעות קשב וריכוז במבוגרים

הפרעת קשב וריכוז הפכה לאחד התסמינים השכיחים בימינו וילדים רבים מטופלים בהתאם. אולם בבחינת הפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים נתגלה דור שלם שסבל משנים רבות של שתיקה וחוסר אבחון, אשמה ואי הבנת ההפרעה לעומקה. איפשהו, ישנו פער דורי משמעותי בין מבוגרים לילדים בכל הנוגע להפרעות קשב וריכוז.

 

מבוגרים רבים שמעולם לא אובחנו, וסובלים מההפרעה, מתמקדים בתופעות הלוואי החמורות של תרופות כמו ריטלי ורואים את עצמם כדוגמה למי שחייו התנהלו כסדרם גם כשסבל מתופעות כמו הסבת תשומת לב, אי יכולת ארגון מטלות, היפראקטיביות ואימפולסיביות.

 

קופון הנחה ריכוזית


הדבר אומנם דומה לאדם המרכיב משקפיים לראשונה. הוא אולם הצליח להסתדר עד עכשיו ללא המשקפיים, במגבלות שונות, אך מרגע שהרכיב אותן והבין שקיימת גם דרך אחרת להשקיף על העולם, הוא יראה בהן כפתרון לכל צרותיו.
לכן חשוב לאבחן גם בגיל מאוחר כביכול, בכדי להבטיח שגם אדם מבוגר יתפקד במקסימום יעילות.

הפרעות קשב וריכוזחוששים מה יגידו?

הפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים יכולות להופיע באופנים שונים. ראשית, בעלי התופעה מתקשים לעקוב אחר מתן הוראות, ולעיתים רבות יראו כלא מקשיבים גם כשאדם סמכותי ינחה אותם, מה שעלול לפגוע בהם באופן מובהק בלימודים אקדמאים ואף בעבודה עם אנשים, תחת סמכות או תחת לחץ.

שנית, ההפרעה גורמת להסחת דעת בקלות וקושי בחלוקת קשב, מה שעלול לפגוע בכושר הנהיגה. במחקרים שנעשו לאחרונה התגלה כי הפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים גורמות לירידה בתפקוד הנהיגה באופנים שונים כמו חניה במקום אסור, אי תשומת לב להולכי רגל, שיבוש הנהיגה בעת דיבור בסלולרי בצורה חוקית כמו שימוש באוזניה או בדיבורית ועוד.
כל אלה, הנראים לאדם שאינו סובל מהסימפטומים כחלק בלתי נפרד מהנהיגה היומיומית, עשויים לאתגר את הנהג הסובל מהם.

גם היפראקטיביות ואימפולסיביות, המאפיינים את ההפרעה ויוצרים מתחים בין מורים רבים בבתי הספר להורי ילדי בעיות קשב, גם הם הגיעו למבוגרים. חוסר השקט, ההתפתלות בכיסא וחוסר היכולת להתרכז בפעילות פנאי בשקט, דווקא עשויים לפגוע בחייו האישיים של המבוגר. התפיסה היא שאדם בוגר מסוגל לשלוט בתסמין הזה בציבור, אך כשהוא לעצמו ובין בני ביתו הוא יתקשה לעשות כן. ובכל זאת,ישנם תסמינים בהם יתקשה המבוגר לשלוט גם כשיבוא במגע עם ציבור, כדוגמת שליפת תשובות ללא שמיעת השאלה או הפרעה לאחר.


מבוגרים רבים שאינם מאובחנים מסתובבים ברחבי העולם ונושאים בליבם מושגים ששמעו כל חייהם כמו "חוסר מימוש הפוטנציאל האישי", כשהפתרון בעצם נמצא מעבר לפינה.
היכולת למצות את עצמך עד הסוף, להיות האדם שחלמת להיות, אפשר בקלות יותר, למשל באמצעות ריכוזית שתסייע לך להתמקד. לאחר אבחון, תרגישו יותר נוח, תדעו מה הבעיה ואז תוכלו להתחיל לטפל בה. אל תחששו מה הסביבה אומרת, מדובר בתופעה נפוצה ויש בידכם לטפל בעצמכם ולהטיב עם עצמכם!

 

קופון הנחה ריכוזית

 

 

* הכתבה מבוססת על מידע ב-adhdnews  

 

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד