חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הפרעת קשב וריכוז - האם זו הונאה של הרפואה?

 

על פי ד"ר יולי נודלמן: "הפרעת קשב וריכוז" הינה ההונאה הגדולה ביותר בהיסטוריה של הרפואה, כך טען בנאומו בארוע של "עמותת מגן לזכויות אנוש" שהתקיים ביפו

קהל רב התכנס באודיטוריום של "אלהמברה" על מנת לשמוע את דברי הגב' גת מגידו, מנכ"לית עמותת מגן לזכויות אנוש , ואת פאנל המומחים אשר כלל רופאים ומטפלים אלטרנטיביים, בתדרוך של שעתיים שכותרתו: "הפרעת קשב וריכוז-אין דבר כזה". בדרכם לאודיטוריום הוזמנו האורחים לעבור על פני מצגות אורקוליות אשר מגוללות את ההיסטוריה של הפגיעה בזכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות נפשיות על ידי הפסיכיאטריה.

הפרעות קשב וריכוז

הגב' מגידו הסבירה כי הוחלט לקיים את התדרוך הנוכחי לאור הפרות חוזרות ונשנות של זכויות תלמידים והורים בבתי הספר בהקשר למה שכינתה: "מגיפת הריטלין". היא ציטטה שלושה מחקרים בלתי תלויים שבוצעו השנה על ידי קופות החולים ועל ידי ועדת המחקר של הכנסת שמעידים שבאזורים רבים בארץ אחוז התלמידים הנוטלים ריטלין כבר מגיע ל 20% אחוזים ויותר. כלומר פי 4-5 מהערכות מדריך האבחונים הפסיכיאטרי, ה-DSM, לשכיחות התופעה באוכלוסיית בתי הספר. לטענתה אחוז התלמידים במערכת החינוך המתויגים בפועל כסובלים מהפרעת קשב וריכוז הינו אף גדול יותר ומגיע ככל הנראה לכ- 40%, וזאת מתוך הנחה כי לא כל מי שאובחן כסובל מהפרעת קשב וריכוז מגיע לכדי צריכת ריטלין. לדברי הגב' מגידו זוהי הוכחה חותכת לכך שאבחוני הפרעת קשב וריכוז הינם הליך פיקטיבי, הגורם לתיוג שווא של ילדים כסובלים מהפרעה פסיכיאטרית ולהיקף צריכת הריטלין העצומה בקרב התלמידים ישראל.

לדבריה, יש לאסור לחלוטין על מערכת החינוך לעסוק בהפניה של תלמידים לאבחוני הפרעת קשב אצל פסיכיאטרים, נוירולוגים ורופאי ילדים, וכמובן לאסור על המערכת להתנות קבלת עזרה נוספת, הקלות או התאמות לימודיות בביצועו של אבחון כזה.
"לא די בכך שהאבחון הינו בלתי מדעי באופן קיצוני, הפנייה של תלמידים לאבחוני הפרעת קשב וריכוז אף נגועה בניגוד עניינים חמור. לא ייתכן שצוות חינוכי ייתן המלצה לאבחון המוביל בוודאות לצריכת תרופות כאשר תרופות אלו באות להקל על עבודת הצוות עצמו ואף עלולות לגרום לסיכון ולנזקים לתלמידים".

בפאנל אנשי המקצוע השתתפו בין היתר גם הפסיכיאטר ד"ר ריקרדו שטיינבאום וד"ר יולי נודלמן אשר הביעו את עמדתם הנחרצת נגד שימוש בריטלין.

בסיום האירוע הקהל התבקש לחתום על מכתב פניה לארבעה משרדים ממשלתיים- משרד המשפטים, משרד החינוך, משרד הרווחה, ומשרד הבריאות. המכתב מציג את בעיית תיוג היתר והסימום של ילדי ישראל בריטלין, ומסביר מה נדרש מכל משרד על מנת לעצור את המגיפה.

יהודה קורן
דובר עמותת מגן לזכויות אנוש

 ריכוזית נבחנה על ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז ונמצאה כמשפרת תוצאות מבחן TOVA

קופון הנחה ריכוזית                                                  כפתור הורים ממליצים

תוסף תזונה - מוצר זה אינו תרופה ולא נועד לרפא או למנוע מחלה

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד