חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

בעיות קשב - לא רק אצל ילדים


אנשים רבים מרגישים את מדי יום: הם קורסים תחת העומס בעבודה, מתקשים לבצע משימות שונות, לא מצליחים לזכור נתונים וחווים לחצים שרק הופכים את התמונה למורכבת יותר. זה לא סוד שעבודתם של רבים כרוכה בלחצים ודורשת מהם למלא אינספור משימות מדי יום, לפעמים במקביל, בלי לוותר על רמות מקצועיות גבוהות. המשמעות היא שסדר היום של עובדים ממוצעים הוא עמוס מאוד וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על חיי המשפחה והצורך למצוא גם רגעי פנאי והנאה.

אז מה עושים? ריכזנו בשבילכם כמה טיפים שיכולים להפוך את ההתנהלות שלכם, בעבודה ובכלל לאורך היום כולו, לנכונה יותר כך שתצליחו להתמודד עם העומס ולשמור על ריכוז.
ניהול לוח הזמנים
התנהלות מוקפדת היא המפתח לעבודה נכונה. את המשימות היומיות, השבועיות או החודשיות השוטפו, רצוי לחלק לפי לוח זמנים הגיוני וסביר. עקבו אחרי העמידה שלכם במשימות ובכל מקרה אל תעשו דברים רק כדי לסמן עליהם וי, אלא בצעו כל משימה על הצד הטוב ביותר.
משימות שמבוצעות בחופזה נוטות להסתיים בתוצר לא מקצועי וזה עלול לגרום לכם נזק שאותו תצטרכו לתקן לאחר מכן. במקום זה, אפשר ואפילו מומלץ להציב לעצמכם יעדים ולהקפיד לעמוד בהם.
היום, יש שלל של אמצעים שיכולים לעזור לכם לנהל את לוח הזמנים שלכם, ובכלל זה גם לעבוד עם יומנים, אלקטרוניים או מודפסים, תוכנות שונות וכדומה. אבל לא משנה באיזה כלי תשתמשו, עשו כל שביכולתכם כדי להתנהל באופן מסודר. 
יצירת סביבה עבודה ראויה
הסחות דעת הן אחד האויבים הגדולים ביותר של כל אדם שמנסה להתמקד בעבודה. אם ממילא קשה לכם להתרכז, מומלץ שתתכננו את המשרד שלכם כך שתוכלו לעבוד כשברקע יש כמה שפחות הסחות דעת. אם אתם מספיק אמיצים, כבו את הטלפון הנייד או לכל הפחות שימו אותו על מצב שקט, אבל יש גם צעדים פחות דרסטיים שיעזרו לכם ליצור סביבה שקטה וביניהם סגירת  חלונות ודלתות המשרד, תאורה מאוזנת ונעימה, ואולי גם אוזניות אטומות לרעש.
גם הסדר והארגון של המשרד חשובים מאוד ומומלץ להקפיד שרק הפריטים הרלוונטיים למשימה הנוכחית נמצאים על גבי השולחן. כשאתם עובדים מול המחשב, פתחו כמה שפחות תוכנות וחלונות בדפדפן והשאירו רק את אלה שמשמשים אתכם למילוי המשימה.
גם התזונה והשינה חשובות
קל הרבה יותר לשמור על ריכוז, כמו גם להיות מלאי מרץ ואנרגיה, כשמקפידים על תזונה מאוזנת ועשירה. ארוחת הבוקר, שהיא הבסיס ליום מוצלח, צריכה לכלול סיבים תזונתיים וכן רכיבים חשובים אחרים. לאורך היום מומלץ לנשנש פירות וירקות, ולשתות בתדירות גבוהה, וכן לאכול בשעות קבועות. נסו שלא לדחות את שעת הארוחה לשעות לא הגיוניות רק כדי לסיים את המשימה, או לדלג על ארוחות.
נוסף על כל זה, מומלץ בחום להקפיד על שינה עמוקה ומספקת. גם אם אתם רוצים לצאת להתאוורר אחרי שעות העבודה, וגם אם חיי המשפחה דורשים מכם להשקיע מזמנכם, נסו לישון מספיק מדי לילה, בייחוד לפני ימים שאמורים להיות עמוסים ולחוצים במיוחד.
שילוב של תוספי תזונה
יש תוספי תזונה שמכילים פורמולות צמחים טבעיות ומחקרים הוכיחו את היכולת שלהם לשפר רמות אנרגיה ויכולות קוגניטיביות. רצוי להתנסות עם סוגים שונים של תוספי תזונה ולבדוק אם אחד או כמה מהם עוזרים לכם לעמוד בעומס ולעבוד בצורה ממוקדת. 
קופון הנחה מעודכן - ריכוזית
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד