חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הפרעות קשב וריכוז - טיפים לחזרה מוצלחת ללימודים

התקופה של החזרה ללימודים היא תקופה המלווה בהתרגשות וחששות כאחד, במיוחד עבור הורים לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז. תופעות של חוסר נחת ואי יכולת להתרכז במהלך השיעורים עלולות למנוע מבעד ילדים עם הפרעות קשב וריכוז להצליח בלימודים והם אף עלולים להיתפש על ידי המורים והסביבה המקיפה אותם כילדים בעייתיים.
 
למרבה המזל, כיום מדובר בתופעה מוכרת. אך על אף שישנן דרכי טיפול בבעיות קשב וריכוז וישנה מודעות גבוהה לתופעה, ל א תמיד קל לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז להתחיל כיתה א' או לשוב לספסל הלימודים.

לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לתמוך בילד בעל הפרעות קשב וריכוז כדי להקל עליו בעת החזרה ללימודים:

העלאת המודעות

חשוב מאוד לשתף את המורה בקשיים האינדיווידואליים של הילד, מתוך הכרות מעמיקה עם הילד והקשיים שעמדו בפניו בשנים קודמות בבית הספר או קשיים משוערים. מומלץ לארגן פגישה עם המורה ולדון על הקשיים וכיצד ניתן לעזור לילד, בין אם שיעורי עזר ותגבור במהלך שנת הלימודים, להושיב אותו ליד ילד חרוץ ותומך, להעניק לו פידבקים מסויימים שמוציאים ממנו את המיטב.

 

 

 

אם למשל, הילד אוהב יותר חשבון ובשיעורי עברית הוא מתקשה ומגלה בעת השיעורים חסר סבלנות, חשוב שהמחנכת של הכיתה תדבר עם המורים המקצועיים ותעדכן אותם בנושא ובשיעורים אלה הם יגלו סובלנות כלפי התנהגותו או יתנו לו משימות שיעוררו בו יותר עניין ויפחיתו את חוסר הסבלנות שלו.

  

שיחת הקדמה

במקביל, חשוב לערוך שיחת הכנה עם הילד ולהסביר לו מה מצופה ממנו בלימודים, באילו קשיים הוא עלול להיתקל ולעזור לו לאמץ דרכי התמודדות נכונים עבורו. ניתן לבדוק עם בית הספר האם מבחינת נהלים מותר לילד לצאת להתרעננות בעת השיעור וכולי ולעדכן את הילד מה נהוג וכיצד יבואו לקראתו.

 

יש להבהיר לילד שמדובר במערכת יחסים הדדית וכמו שמתאמצים לבוא לקראתו, כך עליו לעשות מאמצים ולנסות להתגבר ככל האפשר על הקשיים שניצבים בפניו. ניתן לתת לו לנהל יומן ולכתוב בו מה הוא אוהב בבית הספר ומה פחות, כדי לעזור לו לתת ביטוי לקשיים שיש לו בשל הפרעות קשב וריכוז.

 

הפסקות פעילות

מומלץ לעודד את הילדים להיות פעיל בהפסקות, בין אם במגרש הספורט ובין אם במשחקי חצר עם חברים. בצורה זו, יהיה לו קל יותר לחזור לשיעור אחרי שהוא הוציא אנרגיה בחוץ. כמו כן, ההפסקות הן זמן חשוב בין שיעור לשיעור ומאפשרות לילד את הפסק זמן שהוא זקוק לו בבית הספר.

מעקב אחרי קשיים: חשוב מאוד לעקוב אחרי הקשיים בחיי היומיום בבית הספר, לעקוב אחרי שיעורי הבית והמשימות השונות, המצב החברתי של הילד, גליון הציונים וכולי.

 

תקשורת עם קבוצת השווים

הקשר החברתי חשוב מאוד לכל ילד וילד בעל הפרעות קשב וריכוז עלול לגלות שפעמים רבות ילדים אחרים נרתעים מהתנהגותו או לא מבינים אותה ולכן, חשוב שהוא ידע להסביר לילדים האחרים את מה שעובר עליו או לנסות למתן את התנהגותו בעת האינטראקציה עם ילדים אחרים. כיום, כאמור, יש ילדים רבים בעלי הפרעות קשב וריכוז ולעיתים יהיה קל יותר לילד למצוא ילדים שקל לו להזדהות אתם.

 

במקרים אחרים, דווקא אינטראקציה עם ילדים שאינם סובלים מהפרעות קשב וריכוז תאזן את ההתנהגות של ילדים שכן סובלים מהתופעה. כל מקרה לגופו. חשוב להתייעץ עם יועצת בית הספר כדי לעבור את החזרה ללימודים בשלום ולנהל שגרה בריאה ומהנה בתקופת הלימודים.

ריכוזית, תוסף התזונה ממיצוי צמחים, נבחנה קלינית על ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז ונמצאה כמשפרת תוצאות מבחן TOVA - לפרטים נוספים לחצו כאן

    

 

 
1. נא מלאו את השם והאימייל          
2. לחצו על שלח  
3. מיד הקופון יופיע על המסך  
4. לחצו להדפסה  
5. בנוסף  הקופון יישלח אוטומטית לאימייל שלך
6. יש לגשת עם הקופון לסניף הפארם, בית המרקחת, בית הטבע הקרוב

 

*
*
checked

מוצר זה אינו תרופה ולא נועד לרפא או למנוע מחלה  

 

 

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד