חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מבחן T.O.V.A (מבחן טובה) - אבחון הפרעות קשב וריכוז


ילדים ומבוגרים רבים סובלים מתופעה של הפרעות קשב וריכוז ואינם מאובחנים. מבחן (TOVA (TEST OF VARIABLES OF ATTENTION  הוא מבחן ממוחשב שאורך כעשרים דקות בלבד ומטרתו לתת הערכה אובייקטיבית אם קיימת הפרעת קשב וריכוז. 

במהלך המבחן נדרש הנבדק ללחוץ על כפתור שריבוע מופיע במקום מסויים ולהימנע מלחיצה כשהריבוע מופיע במקום אחר וכך במשך כעשרים דקות. הרעיון הוא שמדובר בפעולה ממושכת ושרבים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז יתקשו להימנע ללחוץ על הכפתור כשמופיע הריבוע במקום בו עליהם להימנע מלחיצה ויגיבו להופעתו בלחיצה אימפולסיבית.
לאחר המבחן, צוות נוירולוגי מנתח למעשה את התגובות של הנבדק ויכול ללמוד מכך על זמן התגובה שלו, כמה הוא היה עקבי, האם התעלם מהופעת הריבוע במקום בו נדרש ללחץ, שזהו סימן להסחת דעת וכולי תוך כדי השוואה לסטנדרטים ידועים ובסופו של דבר, לאחר ניתוח התוצאות, מחושבת תוצאה שמעריכה.

חשוב להגיע לבדיקה בשעות הבוקר ולאחר שינה טובה וארוחת בוקר כדי שהילד יוכל להגיב כשהוא ערני. פעמים רבות, אם הילד כבר נוטל ריטלין, הוא יתבקש לחזור על המבחן כשעה וחצי לאחר שנטל ריטלין במטרה לבדוק את השפעת הריטלין על התפקוד שלו במהלך הבדיקה.

על אף שמבחן T.O.V.A (מבחן טובה) הוא אבחון קשב וריכוז חשוב מאוד, הרי שהוא לא אמצעי ההערכה היחיד. כדי לאבחן הפרעות קשב וריכוז מומלץ להיבדק גם על ידי פסיכיאטר, נוירולוג ולמסור להם גם חוות דעת של הסובבים את הילד.

לפרטים ולקופון הנחה על ריכוזית שנבחנה על ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז ונמצאה כמשפרת תוצאות מבחן TOVA


צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד