חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז בחיי היומיום

הפרעות קשב ריכוז"לגדל ילד בעל הפרעות קשב והפיראקטיביות זו התמודדות יומיומית מאתגרת", אומרת ליאורה אמא לשני ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז. "הם לא תמיד יושבים סביב שולחן האוכל בארוחות, הם מתפרצים, רבים הרבה, לא מצליחים לסיים משימות וקשה מאוד לצאת אתם למקומות בילוי בלי שאנשים יסתכלו עלינו כי הם עושים הרבה רעש".
הפרעות קשב ריכוז היפראקטיביות דורשות התנהלות מיוחדת וסבלנית ביותר מצד ההורים והמשימה קשה אף יותר כשיש יותר מילד אחד בבית שסובלת מהפרעות קשב ריכוז היפראקטיביות. מעבר לטיפולים אלטרנטיביים לטיפול בבעיה, חשוב מאוד לייצר שגרת יום וסביבה תומכת עבור הילדים.

לפניכם מספר טיפים בנושא:

סידור הבית: תתפלאו, אבל אפילו לעיצוב הבית יש משקל חשוב בגידול ילדים בעלי הפרעות קשב ריכוז היפראקטיביות, שכן דעתם מוסחת בקלות מגירויים ואובר גירויים, למשל, צבעים חדים, יותר מדי תמונות וחפצים, עלול לגרום להם לחוסר נחת במיוחד אם הם מנסים להתרכז בהכנת שיעורי הבית. לכן, חשוב לייצר סביבה רגועה ככל האפשר, להפריד בין אזור הלימוד לאזור המחשב ולהימנע מהדלקת טלוויזיה או רדיו בעת הלימוד.
כמו כן, חשוב מאוד להקפיד על סביבה מאורגנת, כי לילדים בעלי בעיות קשב ריכוז היפראקטיביות יש נטייה לחיות בחוסר ארגון תמידי ולכן, חשוב לסדר אתם את הסביבה שלהם באופן קבוע מדי בוקר או טרם לכתם לישון.
ניהול שגרה: בעלי הפרעות קשב וריכוז רבים מתקשים לעמוד ביעדים ומטלות, ולכן, חשוב לתכנן עמם ועבורם לוח זמנים ריאלי בבית ומבחינת מטלות עבור בית הספר כדי לעזור להם לנהל שגרה קבועה שנוחה להם ולהגדיר עמם מטרות ויעדים ריאליים. היות ורבים מהם נוטים לשכוח מטלות, מומלץ לתלות במקום נגיד לוח זמנים מפורט ולוודא מדי יום שהם אכן סיימו לבצע כל משימה של בית הספר ומטלה בבית.
הפסקות רבות: כשיוצאים מהבית עם ילדים קטנים בעלי הפרעות קשב ריכוז היפראקטיביות, מומלץ להביא עמכם שפע של צעצועים ומשחקים כדי שהילדים לא ישתעממו. כמו כן, אם מתאפשר, מומלץ לשחק עמם כדי לעזור להם להתרכז במשחק. אם מדובר באירוע חברתי, חשוב לאפשר לילד הפסקות לצורך התרעננות.  

לחצו כאן לפרטים על ריכוזית שנבחנה על הפרעות קשב וריכוז ונמצא שיפור בתוצאות מבחן TOVA

 

ריכוזית הפרעות קשב וריכוז

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד