חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הפרעות קשב וריכוז - ד"ר ג. שטיין מסביר על ריכוזית

הפרעות קשב וריכוזבשנים האחרונות יותר הורים מחפשים אחרי פתרונות טבעיים לטיפול בהפרעות קשב וריכוז היפראקטיביות.

לדברי ד"ר ג. שטיין, רופא בכיר, ריטלין לא עוזר לכל הילדים שסובלים מתופעה של הפרעות קשב וריכוז היפראקטיביות. "לריטלין, קונצרטה ולכל הסטימולנטים יש תופעות לוואי מטרידות ובשנת 2006 ה-FDA אפילו פרסם אזהרה לגבי תרופות מסוג זה בגלל תופעות הלוואי".

ריכוזית - עכשיו במבצע שאסור לפספס ! - לפרטים לחצו כאן

לדברי ד"ר ג. שטיין, הסטימולנטים כמו קונצרטה וריטלין לטיפול בהפרעות קשב ריכוז אלה הן תרופות שקיימות הרבה שנים ועדיין לא מספקות פיתרון לכל הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. הטיפול בהפרעות קשב וריכוז הוא קומבינציה של טיפולים חלקם תרופתיים, חלקם התנהגותיים, פסיכולוגיים, שינוי באורח החיים וגם טיפולים תומכים כמו שימוש בפורמולה צמחית כגון ריכוזית.
ריכוזית להפרעות קשב וריכוז מספקת חומרי בניין חיוניים למוח, כך שאם לחלק מהילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז היפראקטיביות התזונה אינה מספקת, הרי שריכוזית היא פורמולה שמספקת את אבני הבניין החיוניים האלה על בסיס יומיומי.
רצוי ומומלץ לטפל בבעיית הקשב והריכוז על מנת לאפשר לילדים להתפתח כמו חבריהם ולהגיע להישגים בחיים על מנת שלא יישארו בשוליים של החברה המודרנית ההישגית".

מה התרומה של ריכוזית להפרעות קשב וריכוז?

" ריכוזית, כאמור, מכילה חומרי בניין חיוניים למוח. חומרי בניין חיוניים הם אותם חומרים שהגוף לא יכול ליצר ולהרכיב בעצמו וצריך  אספקה  קבועה אם דרך מזון או דרך תוספי מזון יעודיים. הצמחים המרכיבים את הפורמולה מכילים חומרי בניין אלו בצורה עשירה. למשל הם מכילים חומרי בניין חיונים לגוף לבניית פוספוליפידים, חומצות שומן חיוניות, חומצות אמינו חיוניות, ויטמינים ומינרלים שלכולם יש משמעות בפעילות מוחית תקינה. הורמולה של ריכוזית מורכבת מצמחים שנחקרו בעבר בהקשר של השפעה מוחית מטיבה. חלק מהחומרים באותם צמחים בודד ונבדק מדעית והראה השפעות ברמות קטכולאמינים במוח, הגברה של עיכוב  אצטילכולין אסטרז, סטימולציה של סרוטונין והשפעה  על גאבה נוירוטרנסמיטור, הגברה של גדילת תאים נוירונליים אנושיים בתרביות ריקמה של תאי עצב אנושיים ועוד. כל הפעילויות הביולוגיות לעיל פורסמו בעיתונים מקצועיים. בפורמולה של ריכוזית יש יחסים מיוחדים בין הצמחים הסיניים וההודים, הצמחים מאושרים על ידי משרד הבריאות כבטוחים כתוסף תזונה".

ריכוזית הפרעות קשב וריכוזספר על המחקר שנערך עם ריכוזית
 
"אחנו בחרנו לבדוק את השפעת  הפורמולה של ריכוזית במצבי קיצון של הפרעות קשב ריכוז, למשל אצל ילדים עם הפרעות קשב וריכוז. לשם כך בוצע ניסוי מבוקר בבית חולים מרכזי בארץ על  כ 120 ילדים שאובחנו כסובלים מהפרעות קשב וריכוז.
חלק מהילדים טופל בפלצבו וחלק בפורמולה כאשר המטפלים, ההורים והילדים לא יודעים מי קיבל את הפורמולה הנבדקת ומי את הפלצבו. לאחר כמה חודשים כל הילדים ביצעו מבחן  TOVA  חוזר והתוצאות מראות שיפור משמעותי בילדים שקיבלו את הפורמולה, שיפור בעל משמעות סטטיסטית. בנוסף חלק גדול יותר של ילדים בקבוצת הפלצבו הפסיקו את הטיפול בעצמם, כנראה כי הם או הוריהם חשו שאין שיפור. בקבוצת הטיפול בפורמולה - לא הייתה כמעט הפסקה עצמונית.
מדענים ידעו כי הפרעות קשב וריכוז מושפעות מסוגי מזונות שונים.  יש להניח שתוסף המזון ריכוזית עוזר בהשפעה מטיבה בקבוצה זו.
מאמר על הפורמולה ותוצאות הניסוי התקבל לפרסום בעיתון מדעי בארצות הברית המיועד להפרעות קשב, לאחר בחינה מדוקדקת של אנשי המקצוע מטעמם על המאמר ונתוניו. למיטב ידעתי, לא קיימת פורמולה צמחית אחרת שנבדקה בצורה מבוקרת והתקבלה לפרסום בעיתון מדעי דומה, בתחום שבו אנחנו עוסקים".

כיצד הורים ידעו כיצד לשלב בין ריכוזית לריטלין מבחינת מינונים נכונים ?

למרות הצלחת המחקר - שיווק ריכוזית להפרעות קשב וריכוז הוא לאוכלסיה הרחבה ולא רק לילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. בכלל בארץ יש תקנות האוסרות ייחוס סגולות ריפוי לתוסף תזונה והחברה לא רושמת התוויות רפואיות על אריזות המוצרים.
בניגוד לריכוזית, ריטלין, נחשבת תרופה. מדובר במולקולה סינטטית הפועלת ישירות על רצפטורים מאוד מסוימים במוח ומשמשת כטיפול להפרעות קשב וריכוז. ידוע שהרבה אנשים לוקחים ריטלין גם במצבים אחרים בתקווה להגברת ריכוז, למשל אצל סטודנטים. תרופה ניתנת אך ורק תחת אישור רופא. ריכוזית, בהיותה תוסף תזונה איננה מצריכה מרשם רפואי ויכולה להילקח בצורה חופשית על ידי מי שבוחר לעושת כך.
ריכוזית להפרעות קשב ריכוז מאושרת ע"י משרד הבריאות כתכשיר בטוח וגם ניסיוננו לאורך השנים באלפי ילדים הראה חוסר תופעות לוואי מוחלט.
אחת הבעיות של רטלין, מלבד יעילות מוגבלת בחלק מהילדים, היא הופעת תופעות לוואי. בשנת 2006 רשויות התרופות והמזון האמריקאי הכריחו את יצרני התרופות הסטימולנטיות לפרסם אזהרה על הקופסא של אותה תרופה בדבר תופעות לוואי.
יש הורים שבוחרים לתת לילדהם  סובלים מהפרעות קשב וריכוז את הריכוזית בלבד או בשילוב עם רטלין (על פי המינון שהרופא קבע לרטלין) ודווחו על הטבה מאוד משמעותית בסמפטומים וגם בתופעות הלוואי שמשויכות לרטלין.
המינון המומלץ לריכוזית-תלוי בגיל. ההמלצות למינון נמצאות בקופסא. אין שום מניעה לקחת גם ריכוזית וגם רטלין ביחד. במצב כזה מינון הריכוזית אינו משתנה היות והוא פועל בגוף באופן שונה מאשר רטלין".

האם ריכוזית יעילה גם עבור מבוגרים ?

"אנחנו יודעים שיש רבים המשתמשים בריכוזית כחומר שמעודד ריכוז גם בגיל מבוגר וסטודנטים. ניסיוננו הקליני מראה שיש אנשים שהריכוזית עוזרת להם לעירנות וריכוז. כמובן שמבוגר צריך לקחת מינון גדול יותר. בהמשך השנה נוציא גירסה של ריכוזית למבוגרים. בגירסה זו הפורמולה תהיה זהה אבל מרוכזת יותר".

ריכוזית ניתן להשיג בבתי המרקחת, סופר פארם, ניו פארם, בתי המרקחת ובתי הטבע

ריכוזית - שאלות ותשובות    ריכוזית - מחקר קליני על ריכוזית® ריכוזית-H®

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד