חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

שמרי הסף : 6-8 אחוז מהילדים סובלים מהפרעת קשב וריכוז

הפרעות קשב וריכוז ריכוזית
מאת: ד״ר גדעון שטיין *

דמיינו לרגע את הכניסה לאולם הקולנוע, קופת הכרטיסים, ההתרגשות לקראת הסרט, הכרטיסים המסומנים, הסדרן שמכוון למקום הישיבה, הסדר, השקט, הרוגע, כל אלו הם בבחינת ׳שומרי סף׳. ועכשיו דמיינו את ההפך; רעש, כאוס, אנשים נכנסים ויוצאים ללא סדר, בקיצור אי סדר מוחלט. התסריט הזה מתרחש אצל אדם הסובל מהפרעות קשב וריכוז. יש במוחו הרבה ׳רעשי רקע׳ שאינם מאפשרים לו להתרכז ולמצות את היכולות שלו.


הפרעות קשב וריכוז ידועות כאחת הבעיות הפסיכיאטריות הכי שכיחות בילדים, בעולם המערבי. הנתונים מלמדים כי 6-8 אחוזים מכלל הילדים סובלים מבעיה זו. הטיפול בה משולב, רב תחומי וכולל מומחים מדיסיפלינות שונות: התנהגותי, פסיכולוגי, תזונתי וסטימולנטים. בחמש עשרה השנים האחרונות הסתבר, כי 50 אחוז מהילדים שאובחנו כסובלים מהפרעות קשב וריכוז יגדלו להיות מבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז.
הסימנים המאפיינים את ההפרעה, שונים במקצת בין מבוגר לילד, אולם כיום האבחנה של הפרעות קשב וריכוז, אינה תחומה רק לגיל הילדות ובתי הספר, אלא לכל החיים. הפרעת הקשב והריכוז היא בעיה מוחית, שהרי אנחנו מתרכזים ומקשיבים דרך המוח. עד היום, למעשה, הגורם הביוכימי לא ידוע, אך מצאו קשר מובהק לסוגי מזון, לסוכרים וקשר משוער לצבעי מאכל וגם לסביבה המודרנית, המספקת לנו המון גירויים. ברור שמדובר במצב כרוני, המלווה את האדם לכל החיים ואין היום תרופה שמרפאה אותו.

מה עם ריטלין ומה עם קונצרטה ?

הריטלין, הקונצרטה וכל התרופות האחרות הקיימות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז נקראות סטימולנטים. כולן פועלות באופן דומה במוח. ההפתעה הגדולה היא שהתרופות האלו גורמות להמרצה מוחית, להגברה בהפרשה של נוירוטרנסמיטרים. הפרדוקס הוא שלמרות שהתרופה עושה היפר במוח, המצב מכניס את הילד לריכוז. כאשר נותנים את התרופה לילד, הוא שקט לכמה שעות, וכשהשפעת התרופה עוברת, ההפרעה חוזרת, לעיתים במידת יתר. היעילות שלה היא למשך זמן מוגבל, אך היא לא משנה את המצב. במהלך השנים הופיעו פרסומים אודות תופעות הלוואי של ריטלין, החל מהתמכרות, חשד לדיכאון, הפרעות אכילה ואפילו תיקים למיניהם

ד״ר גדעון שטיין, מומחה אף אוזן וגרון, פיתח עם חברת פארמה גורי את ריכוזית

ריכוזית נבחנה קלינית על ילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז ונמצאה כמשפרת תוצאות במבחן TOVA. לפרטים נוספים לחצו כאן

 

מוצר זה אינו תרופה ולא נועד לרפא או למנוע מחלה

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד