חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תופעה מקומית - הריטלין בשדרות הפך למגיפה

בכל ארץ, ילדים רבים נוטלים ריטלין אבל מסתבר שבשדרות בשל המצב הביטחוני, ילדים הפכו לצרכנים של ריטלין.
בדיון ציבורי רב משתתפים שנערך השבוע ב"בית קנדה" בשדרות בהשתתפותם של ד"ר ריקרדו שטיינבאום, פסיכיאטר, ואילן סלומון, רוקח ומתנדב בעמותת מגן לזכויות אנוש נחשפו היקפי שימוש מבהילים בתרופת הריטלין בקרב ילדי הגן ובתי הספר של העיר שדרות ומצוקה רבה של ההורים.

זהירות מתפקוד מנטלי ירוד

אנשי המקצוע הזהירו כי הריטלין הינו סם מרץ מעורר, בדומה לקוקאין, וכי חומרים ממשפחה זו עלולים לגרום למי שנטל אותם במשך שנים לתפקוד מנטלי ירוד, דיכאון וחרדות, מה שיכול להוביל להידרדרות לסמי רחוב או לשימוש קבוע בתרופות פסיכיאטריות אחרות.
על פי עדויות ההורים, השימוש החריג בריטלין בשדרות נובע כפי הנראה מנטייה מופרזת של מערכת החינוך בעיר לשלוח תלמידים לאבחונים ומדריסה של זכויות ההורים מול בתי הספר. הורים רבים דיווחו כי הם יודעים שהריטלין מזיק, אולם ממשיכים לתת אותו לילדים, כיון שבתי הספר לא מספקים עזרה לימודית לילדים  שהוריהם מתנגדים למתן ריטלין, משעים אותם לתקופות לא סבירות ומפלים אותם לרעה.

ריטלין סכנה

"ציד מכשפות"


הורים רבים בשדרות תיארו "ציד מכשפות" של ממש: כמו סילוק יונים כך הם מסלקים את הילדים עם הבעיות.

בתי הספר מוסרים לרשויות הרווחה בעיר שמות של הורים שאינם מסכימים לתת לילדם ריטלין, ואלה מאיימים לפתוח בהליכים משפטיים שייכפו עליהם לתת לו ריטלין או שיוציאו אותו מחזקתם לפנימיות הרווחה ואף למשפחות אומנה באשמת "הזנחה" לאחר שיכריזו עליו: "ילד בסיכון".

מר מוטי אלבז, חבר מועצת שדרות לשעבר ויו"ר השדולה למען רווחת הילד בישראל הסביר כי זכויות ההורה אינן מסתיימות כאשר השיעור מתחיל. החופש של ההורים לבחור את אופי הטיפול הגופני או הנפשי בילדיהם חייב להיות זכות יסוד בכל מדינה מתוקנת, ולא יתכן שהורים ימצאו עצמם מאוימים על ידי עובדי המדינה כאשר דעתם בנוגע לדרך הטיפול בילד אינה תואמת לזו של יועצות, פסיכולוגים או מנהלנים בתחום החינוך. נדרש תיקון לחוק הנוער שייטול ממערכת הרווחה את היכולת לכפות המלצות טיפוליות של אנשי המקצוע הללו על ההורים כאשר הן אינן תואמות את רצונם והשקפתם. כמו כן, לא ייתכן שהורים שנמצאים תחת איום כזה לא יקבלו סיוע משפטי מלא מן המדינה בשעה שלעובדי הרווחה חופש מלא להשתמש בכספי משלם המיסים כדי לאיים עליהם דרך בתי המשפט בהוצאת ילדיהם מחזקתם.                     


כפתור הורים ממליצים

 

 

 

יש אלטרנטיבה לשיפור בתוצאות מבחן TOVA 


אנחנו רוצים לספר לכם על אלטרנטיבה אחרת – ריכוזית, שיעילותה הוכחה מדעית והיא מבוססת על צמחי מרפא סיניים !
היכנסו לכאן והבינו איך ריכוזית יכולה להתאים לילדכם. 

 

 


 

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד