חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

ריכוזית – חוזרים לבית הספר עם ריכוזית

בעבר לא הייתה קיימת מודעות לבעיות קשב וריכוז (ADD/ADHD), והישגי הילדים שסבלו מהתסמונת סומנו כבעייתיים או מתקשים בלימודים. היום ישנו תוסף תזונה מהטבע שאינו בצורת כימיקלים מסוכנים – ריכוזית.
"מלחמת הרטלין" בין ההורה למורה מוכרת לכל בית בו הילד סובל מבעיות קשב וריכוז. המורה לא מסכימה להכניס את הילד לכיתה בלי התרופה, וההורים מסרבים להכניס לגופו הצעיר של הילד שלהם את הכדור שיש מי שכבר הגדירו אותו כסם לכל דבר. בדיוק לאלה המפחדים מהשפעות הרטלין, פותחה ריכוזית.
ריכוזית היינה על בסיס רכיבים מהטבע שנבחנה קלינית על ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז, היא פותחה על- ידי מומחים ברפואה הסינית והיא מכילה צמחי מרפא סיניים הידועים בספרות הסינית כגורמי איזון לפעילות קוגניטיבית של המוח.
אם לא די בכך, עוד לא התגלו תופעות לוואי כלשהן הנוצרות בהשפעת ריכוזית, והיא מתאימה גם בנוסף לטיפול תרופתי וגם לילדים שטרם אובחנו כסובלים מ – ADD או ADHD (הפרעת קשב וריכוז עם היפראקטיביות).
הפרעות קשב וריכוז


מלבד השימוש בסירופ ריכוזית, קיימים מספר דברים שעל כל הורה לדעת לפני שנת הלימודים הבאה ובכלל: ראשית, ישנם גורמים המתלוננים שבעיות קשב וריכוז הפכו לשכיחות יותר ויותר באוכלוסייה, בשל הנוחות של הילדים לתרץ את חוסר הישגיהם בבעיות בריאות. אך לא תמיד כך הדבר, בעבר ילדים והורים התביישו ב"בעיה" הזו, אך בימים אלו, הולכת ומתבהרת התמונה כמה התופעה שכיחה. מבוגרים רבים, גם כאלו שהצליחו להוציא תעודת בגרות, התחרטו שלא אובחנו עוד קודם, שכן ציוניהם יכלו להיות גבוהים בהרבה, לו רק ידעו שהם סובלים מהבעיה. לכן, חשוב לאבחן במידה ומופיעים תסמינים המזוהים עם הבעיה, ולא לשכנע את הילד שזה תלוי רק בו. עם זאת, גם לאחר שאובחן, אין לוותר לו לגבי הציונים, אלא רק להבהיר לו שלאחר שתיפתר הבעיה, אין שום סיבה שציוניו לא יעלו.

דבר חשוב נוסף שעל כל הורה לדעת הוא שישנם ילדים שבעיות הקשב והריכוז נוצרות דווקא מבעיות במוטוריקה העדינה. בשלב ההתפתחות של הילדים (במיוחד בגיל בית הספר היסודי) מתחילים קשרים עצביים המשפיעים על שרירי כל הגוף, ולעיתים ההתפתחות לא מצליחה להגיע עד לקצות האצבעות מבעיות שונות, או אז מתחיל הילד לגלות סימני עייפות מכתיבה, הוא לא מצליח להעתיק מהלוח או להחזיק את העיפרון. הילד הסובל ממוטוריקה עדינה לקוייה יסבול מעייפות ולכן לא יקשיב למורה, מה שעלול להתפרש כבעיות קשב וריכוז. לכן, הורים המזהים שילדם לא מחזיק נכון את כלי הכתיבה או לא מצליח להעתיק מהלוח, רצוי שיגיעו לאבחון בקופת החולים עוד לפני שנת הלימודים הקרבה, שם מומלצות שיטות שונות, ביניהן השיטה ההידרותרפית – שיטת הריפוי במים, המגרה את קצות האצבעות באמצעות פעולות שונות מתחת לפני המים ומפתחת את העצבים הרדומים.
הכינו עבור הילד סביבה נעימה,  צרו אווירה רגועה, הכינו עבורו את כל התנאים הדרושים ליצירת סביבה נינוחה.

ריכוזיתהמלצות תזונה לילדים בעלי בעיות קשב וריכוז

רצוי להימנע משוקולד על כל גווניו, אפשר להשתמש בתחליף שוקולד חרובים כמו תופינית שאין לו השפעה ממריצה כמו שוקולד רגיל.
המעיטו לתת לילד פחמימות ריקות, את כל דגני הבוקר למיניהם המכילים קמח לבן, המון סוכר ודבש שלא מתאימים לילדים עם הפרעות קשב.
במקום זה הכינו לו סנדוויץ' עם לחם מלא, אפשר גבינה על הלחם, ממרח שוקולד חרובים, חומוס עם פסטראמה וכו'. בטח הבנתם את הרעיון. לא לשתות קולה על כל סוגיה ומכל חברה שהיא. רצוי מים אבל אם לא אז מיצי פירות תפוזים או אשכוליות, או מיץ ענבים..

 

לפרטים נוספים אודות ריכוזית שנבחנה על ילדים בעלי בעיות קשב וריכוז- לחצו כאן

ריכוזית - שאלות ותשובותהוראות שימוש בריכוזיתלקוחות ממליצים על ריכוזית
ריכוזית - מחקר קליני על ריכוזית® ריכוזית-H®

 

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד