חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מחקר קליני על ריכוזית

יעילותם של ריכוזית ®, ריכוזית-H ® -  הוכחו בניסוי קליני שנערך במסגרת המרפאה לבעיות קשב, ריכוז והסתגלות (ADD/ADHD), בבי"ח שיבא (תל השומר) המנוהל על ידי ד"ר מירי כץ, פסיכיאטרית ילדים בכירה, על ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז ונמצאו כמשפרי תוצאות מבחן TOVA.

 

 בניסוי של ריכוזית השתתפו 120 ילדים בגילאים 6 עד 12 שנים, אשר אובחנו כסובלים מ - ADD ו - ADHD, שטרם טופלו בטיפול תרופתי כלשהו. הילדים חולקו ל-3 קבוצות: 

1.קבוצה של 40 ילדים הסובלים מ – ADD ( קיבלו ריכוזית ®)
2.קבוצה של 40 ילדים הסובלים מ - ADHD (קיבלו ריכוזית-H ®)
3.קבוצת של 40 ילדים כקבוצת ביקורת.  ( קבלו תמיסת פלסבו, אשר היתה דומה בצבעה ובטעמה לריכוזית ® / ריכוזית-H®, אך לא כללה את הצמחים) 

  

        
 


- הניסוי הקליני של ריכוזית נמשך 4 חודשים.

- כלל המשתתפים עברו שונים (מבחני TOVA ושאלוני קונורס ואכנבך להורים) לצורך אבחון מצבם, וכן ראיון קליני על ידי פסיכיאטר ילדים, עפ"י מדדי DSM-I.


- בניסוי נמצא שיפור משמעותי תוך פרק זמן של שבועות בקרב 70% מהמשתתפים. ברוב המקרים ניכר שיפור משמעותי בתפקוד תוך 4 עד 8 שבועות מתחילת הטיפול. במקרים מעטים חל שיפור כבר לאחר 10 ימים,

ואילו במספר קטן של מקרים השיפור הורגש לאחר 3 חודשים מתחילת הטיפול של ריכוזית.

הפיתוח של ריכוזית ®, ריכוזית -H® נעשו ע"י מטפלות מוסמכות ברפואה סינית על בסיס טיפול מוצלח באלפי ילדים, בני נוער ומבוגרים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז (ADD)  והפרעות קשב ריכוז והיפראקטיביות  (ADHD,) ו/או מבעיות רגשיות והתנהגותיות שונות.
בניסוי של ריכוזית נמצא כי השימוש שיפר במידה משמעותית את רמת התפקוד של המטופלים, את הישגיהם הלימודיים של ילדים ובני הנוער ואת ביצועיהם של מבוגרים במקום העבודה, ללא תופעות לוואי שליליות כלשהן. יתרונות נוספים בכל הנוגע לריכוזית, עליהם דווחו המטופלים, כללו שיפור ברמת הביטחון העצמי, תחושת רוגע ושיפור באינטראקציות החברתיות.

פעילות הרכיבים:
פורמולת ריכוזית מכילה צמחים סיניים הידועים בספרות המקצועית כבעלי תכולה של פיטו-כימיקלים אשר כנראה מהווים חלק מחומרי ההזנה שיעילים, מגנים ומשתתפים בפעילות הקרומים של תאי המוח וכך משפיעים על קוגניציה, למידה ופוקוס . לצמחים גם השפעה חיובית על מצב הרוח והאנרגיה, כפי שמופיע במאמרים מחקריים וקליניים שונים. 

העדר תופעות לוואי שליליות
השימוש ריכוזית ®, ריכוזית -H® אינו גורם לתופעות לוואי שליליות, בניגוד לתופעות המוכרות המלוות את השימוש בתרופות בקרב חלק מן המטופלים בתרופה זו. תופעות אלה כוללות דיכוי התיאבון, אפאטיות, ולעתים הופעת טיקים, המקשים עוד יותר על שמירת קשב וריכוז, וגורמים לבעיות חברתיות. דיכוי התיאבון מחריף עוד יותר את החסר בחומרי ההזנה החיוניים למוח, הקיים ממילא בקרב ילדים רבים הסובלים מבעיות קשב וריכוז, וכתוצאה מכך מחמיר את מצבם. לעומת זאת,  ריכוזית ®, ריכוזית -H® מספקים חומרים צמחיים הידועים כחיוניים להתפתחות המוח ולפעילותו התקינה ויוצרים איזון רב - מערכתי לאורך זמן. 

משך השימוש 

מתוך ניסיון שהצטבר במהלך השנים, השימוש בריכוזית ®, ריכוזית -H® יכול להימשך באופן רצוף במשך שנתיים - שנתיים וחצי ואף יותר מכך לפי הצורך ולפי תגובת המטופל.

שיפור נלווה בפרמטרים נוספים
יצוין כי הורים רבים מדווחים על שיפור ניכר בדימוי העצמי של ילדיהם, במצבם הרגשי וכן ביחסיהם החברתיים כתוצאה מן הטיפול. השיפור בפרמטרים אלה מופיע לעתים עוד בטרם ניכרת השפעת פורמולת צמחי המרפא על רמת הקשב והריכוז של המטופל.
שילוב ריכוזית ®, ריכוזית -H® עם המשך טיפול תרופתי.

ניתן להתחיל את השימוש ב ריכוזית ובו בזמן להמשיך טיפול תרופתי. לאחר מספר שבועות, כאשר השימוש ריכוזית ®, ריכוזית -H® מתחיל לתת את אותותיו, ניתן להפחית בהדרגה ולהפסיק את הטיפול התרופתי רק לאחר התייעצות עם הרופא המטפל.
שילוב ריכוזית ®, ריכוזית -H® עם תרופות שונות אינו גורם לתופעות לוואי כלשהן, ואינו פוגם ביעילות הריכוזית ®, ריכוזית -H® .

כמו כן, ריכוזית ®, ריכוזית -H® אינם פוגעים בהשפעתן של התרופות על המטופל. הם מורכבים מצמחים סיניים אשר מטרתם להזין את המוח, היא אינה "מתנגשת" עם טיפול תרופתי ואינה גורמת לתופעות לוואי כלשהן – לא לבדה, ולא בשילוב עם תרופות אחרות.
השימוש עם ריכוזית ®, ריכוזית -H® משתלב היטב בסדר יום פעיל ועמוס, ואינו מכביד על המטופל.

אופן השימוש בריכוזית ®, ריכוזית -H®:
להכנת מנת הגשה, יש למהול כפית (5 מ"ל) בשליש כוס מיץ (לא תוסס) פעמיים ביום, בוקר וערב. 

* המחקר הקליני על ריכוזית ®, ריכוזית -H®- אושר לפרסום בעיתון המקצועי Journal of attention disorders 

קופון הנחה ריכוזיתכפתור הורים ממליצים     

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד