חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מחקר קליני על ריכוזית

יעילותם של ריכוזית וריכוזית-H הוכחה בניסוי קליני שנערך במסגרת המרפאה לבעיות קשב, ריכוז והסתגלות (ADD/ADHD) בבית החולים שיבא (תל השומר), שמנוהל על ידי ד"ר מירי כץ, פסיכיאטרית ילדים בכירה. הניסוי נערך בילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז ונמצאו כמשפרי תוצאות מבחן TOVA. 

בניסוי של ריכוזית השתתפו 120 ילדים בגילאים 6 עד 12 שנים, אשר אובחנו כסובלים מ-ADD ו-ADHD, שטרם טופלו בטיפול תרופתי כלשהו. הילדים חולקו ל-3 קבוצות: 

1. קבוצה של 40 ילדים הסובלים מ-ADD (קיבלו ריכוזית)
2. קבוצה של 40 ילדים הסובלים מ-ADHD (קיבלו ריכוזית-H)
3. קבוצת של 40 ילדים כקבוצת ביקורת (קיבלו תמיסת פלסבו, שהייתה דומה בצבעה ובטעמה לריכוזית ולריכוזית-H, אך לא כללה את הצמחים) 

* המחקר

* הניסוי הקליני באנגלית

כפתור הורים ממליצים על ריכוזית

- הניסוי הקליני של ריכוזית נמשך 4 חודשים. 

- כלל המשתתפים עברו שונים (מבחני TOVA ושאלוני קונורס ואכנבך להורים) לצורך אבחון מצבם, וכן ריאיון קליני על ידי פסיכיאטר ילדים, על פי מדדי DSM-I.

- בניסוי נמצא שיפור משמעותי תוך פרק זמן של שבועות בקרב 70% מהמשתתפים. ברוב המקרים ניכר שיפור משמעותי בתפקוד תוך 4 עד 8 שבועות מתחילת הטיפול. במקרים מעטים חל שיפור כבר לאחר 10 ימים, ואילו במספר קטן של מקרים השיפור הורגש לאחר 3 חודשים מתחילת הטיפול של ריכוזית.

הפיתוח של ריכוזית וריכוזית-H נעשה על ידי מטפלות מוסמכות ברפואה סינית, על בסיס טיפול מוצלח באלפי ילדים, בני נוער ומבוגרים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז (ADD)  ומהפרעות קשב ריכוז והיפראקטיביות (ADHD), או מבעיות רגשיות והתנהגותיות שונות. 

בניסוי של ריכוזית, נמצא כי השימוש שיפר במידה משמעותית את רמת התפקוד של המטופלים, את הישגיהם הלימודיים של ילדים ובני הנוער ואת ביצועיהם של מבוגרים במקום העבודה, ללא תופעות לוואי שליליות כלשהן. יתרונות נוספים בכל הנוגע לריכוזית, עליהם דווחו המטופלים, כללו שיפור ברמת הביטחון העצמי, תחושת רוגע ושיפור באינטראקציות החברתיות.

פעילות הרכיבים
פורמולת ריכוזית מכילה צמחים סיניים הידועים בספרות המקצועית כבעלי תכולה של פיטו-כימיקלים אשר כנראה מהווים חלק מחומרי ההזנה שיעילים, מגנים ומשתתפים בפעילות הקרומים של תאי המוח וכך משפיעים על קוגניציה, למידה ופוקוס . לצמחים גם השפעה חיובית על מצב הרוח והאנרגיה, כפי שמופיע במאמרים מחקריים וקליניים שונים. 

היעדר תופעות לוואי שליליות
השימוש בריכוזית ובריכוזית-H לא גורם לתופעות לוואי שליליות, בניגוד לתופעות המוכרות שמלוות את השימוש בתרופות בקרב חלק מן המטופלים בתרופה זו. תופעות אלה כוללות דיכוי התיאבון ואפאתיה, ולעיתים גם טיקים, שמקשים עוד יותר על השמירה על קשב וריכוז, וגורמים לבעיות חברתיות. דיכוי התיאבון מחריף עוד יותר את החסר בחומרי ההזנה החיוניים למוח, הקיים ממילא בקרב ילדים רבים שסובלים מבעיות קשב וריכוז, וכתוצאה מכך מחמיר את מצבם. לעומת זאת, ריכוזית וריכוזית-H מספקים חומרים צמחיים שמוכרים כחיוניים להתפתחות המוח ולפעילותו התקינה ויוצרים איזון רב-מערכתי לאורך זמן. 

משך השימוש
מתוך ניסיון שהצטבר במהלך השנים, השימוש בריכוזית ובריכוזית-H יכול להימשך באופן רצוף במשך כשנתיים עד שנתיים וחצי, ואף יותר - לפי הצורך ולפי תגובת המטופל.

שיפור נלווה בפרמטרים נוספים
הורים רבים מדווחים על שיפור ניכר בדימוי העצמי של ילדיהם, במצבם הרגשי וכן ביחסיהם החברתיים כתוצאה מן הטיפול. השיפור בפרמטרים אלה מופיע לעתים עוד בטרם ניכרת השפעת פורמולת צמחי המרפא על רמת הקשב והריכוז של המטופל.

שילוב של ריכוזית וריכוזית-H עם המשך טיפול תרופתי 
אפשר להתחיל את השימוש בריכוזית ובו בזמן להמשיך טיפול תרופתי. לאחר כמה שבועות, כאשר השימוש במוצרי ריכוזית מתחיל לתת את אותותיו, אפשר להפחית בהדרגה ולהפסיק את הטיפול התרופתי רק לאחר התייעצות עם הרופא המטפל. 

שילוב של מוצרי ריכוזית עם תרופות שונות אינו גורם לתופעות לוואי כלשהן, ואינו פוגם ביעילותם של מוצרי ריכוזית.

כמו כן, מוצרי ריכוזית אינם פוגעים בהשפעתן של התרופות על המטופל. הם מורכבים מצמחים סיניים אשר מטרתם להזין את המוח, היא אינה "מתנגשת" עם טיפול תרופתי ואינה גורמת לתופעות לוואי כלשהן – לא לבדה, ולא בשילוב עם תרופות אחרות.
השימוש במוצרי ריכוזית משתלב היטב בסדר יום פעיל ועמוס, ואינו מכביד על המטופל.

אופן השימוש
להכנת מנת הגשה, יש למהול כפית (5 מ"ל) בשליש כוס מיץ לא תוסס פעמיים ביום, בוקר וערב. 

* המחקר הקליני על ריכוזית וריכוזית-H אושר לפרסום בעיתון המקצועי Journal of attention disorders 

קופון הנחה מעודכן - ריכוזית
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד