חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הפרעות קשב וריכוז: איך מתמודדים בחיי היומיום?הורים רבים לילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז שותפים להתמודדות המורכבת עם מערכת החינוך. רוב המסגרות הסטנדרטיות פשוט לא מצליחות להכיל את הקושי שהילדים חווים במהלך היומיום בבית ספר ולהעניק להם את הכלים שהם זקוקים כדי להצליח בלימודים.


מורים נוהגים לזמן הורים ולבקש שהם ייקחו אחריות בלעדית על ההתנהגות של הילד, בין אם בהשלמת חומר לימודי או שיפור התנהגותי ואף נוטים להאשים הורים שהילד אינו מתיישר עם ציפיות הממסד במקום לסייע לו בכל דרך אפשרית כדי שהוא יצליח בקצב ובסגנון שלו.

 

 

חוסר האונים של ההורים בהתנהלות מול המערכת גורם להורים להשקיע בילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז אחר הצהריים ומחוץ למסגרת הבית ספרית בין אם זה בטיפול רגשי פרטני או בקבוצות למידה או תמיכה, חוגים ובילוי זמן איכות עם הילד. ההשקעה ההורית חשובה מאוד לביסוס דימוי עצמי בקרב הילדים וגם להצלחתם במסגרת עצמה.

 

הבעיה היא שלא לכל ההורים יש את הזמן או הידע הנדרש והכלים לסייע לילד והם נתמכים באנשי מקצוע יקרים. אך אפשר בהחלט לשמור על איזון כי יש גם פעילויות חשובות מבחינת ניהול סדר יום שיוכלו לתרום הרבה מאוד לילדים עם בעיות קשב וריכוז או היפראקטיביות.

הנה כמה המלצות כיצד להתמודד על בסיס יומיומי עם האתגרים שניצבים בדרך ולהפיק מהם את המיטב:

תכנון מוקדם של לו"ז שבועי
מומלץ לתכנן מראש את השבוע כך שתדעו כל יום מה קורה עם הילד לאחר בית הספר. כדאי לשמור על תמהיל מגוון, כדי שכל יום יהיה עם ערך מוסף ועניין עבורו. עם זאת, התחילו את החזרה הביתה במנהג קבוע שמכניס יציבות כמו למשל, ארוחת צהריים, שיעורי בית ורק לאחר מכן לעבור לפעילות משתנה מדי יום. זה יכול להיות חוג, מפגש עם חברים, משחקי כדור, ביקור בגינה וכדומה.
הסידור המוקדם יאפשר לכם גם לרתום לעשייה המשותפת הורים של חברים, בן/בת זוג, קרובי משפחה שמוכנים לעזור בימים בהם אין לכם פנאי לקחת חלק בפעילות.


עזרה באתגרי הלמידה
במידה והילד לא מצליח להתרכז בשיעורים והוא מתעכב בהכנת שיעורי הבית או אפילו בחומר הנלמד בכיתה, חשוב מאוד לקדם אותו באופן עצמאי. ניתן באמצעות מורים פרטיים או קבוצות למידה (רצוי קבוצות בעלות הרכב ילדים בעלי צרכים דומים לילד כך שלא יהיה פער בתקשורת ובתהליך הלמידה) וכמובן להקצות מזמנכם במידת האפשר ולתרגל עמו את אשר נלמד.


חשוב להשתמש בשיטות יצירתיות שיהיו שונות מהלמידה המונוטונית הנהוגה בכיתה: למשל, משחקי תפקידים, סימולציות, למידת אנגלית דרך שירים, ציור של לוח הכפל לצורך תרגולו ועוד שיטות שיכניסו יותר עניין וחווייתיות ללמידה.
במרוצת הזמן תלמדו בעצמכם כבר מה אפקטיבי ומעניין יותר מבחינת הילד שלכם ואת סגנון הלמידה המועדף עליו תוכלו להנחיל גם למורים כך שהם ידעו באיזה כלים בכל זאת ניתן להשתמש כדי לסייע לילד להתמקד בשיעור ולהצליח יותר בלימודים.


פעילויות תורמות בעלות השפעה ארוכת טווח
יש היום הרבה מאוד פעילויות אחה"צ שיכולות לסייע לילדים עם הפרעות קשב וריכוז: ספורט הוכח כפעילות מצוינת לפיתוח משמעת עצמית ופריקת אנרגיות, מיקוד ודיוק, כמו גם רכיבה טיפולית, ריפוי בעיסוק או ריפוי באמצעות אמנות. ניתן להצטייד גם במשחקי קופסא או הרכבה שמאפשרים להתמקד בפעילות ספציפית ולחדד את אותו כישור (דמיון, מוטוריקה עדינה, תפיסה תלת ממדית ועוד). נסו להתמקד כל פעם בפעילות אחת בין אם מדובר במשחק סנסורי או משחק שבוחן למשל זיכרון וכך לשפר מסוגלות באמצעים מעניינים ומהנים. מומלץ לעבוד גם על תקשורת בינאישית ויחסים חברתיים באמצעות מפגש עם חברים תחת פיקוח ההורים כך שיסייעו לילד לבטא את עצמו או לאחר מכן יוכלו לשוחח עמו על המפגש ולבחון מה היו הקשיים ואיך ניתן להתעלות עליהם.


הורים רבים מדווחים שאנשי חינוך גם רומזים בעדינות או אפילו מפעילים לחץ מתון להשקיט את הבעיה של הפרעות קשב וריכוז בטיפול תרופתי עם תרופות מרשם שיש להן גם תופעות לוואי לא רצויות, לכך יש השלכות מרחיקות לכת ולכן חשוב לכל הורה לאתר אלטרנטיבה על בסיס צמחים מהטבע שתסייע למצב למשל ריכוזית. פורמולה צמחית שנבחנה קלינית ונמצאה כבעלת תרומה קוגניטיבית ילדים ללא תופעות לוואי, היא יכולה לסייע לאיזון רב מערכתי החיוני לתפקוד של הילד בכל מסגרת. ריכוזית מכילה בין היתר גם את צמח האשווגנדה הידוע בספרות שמשפר את רמת האנרגיה ומוריד את רמת הסטרס.

 

ריכוזית הוא תוסף התזונה ממיצוי צמחים שנבחן קלינית על ילדים עם הפרעות קשב וריכוז. לפרטים לחצו

 

  
    

קופון הנחה ריכוזית                      כפתור הורים ממליצים
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד