חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

איך תדעו אם זה ADD או ADHD ?

ADD/ ADHD

הורים רבים מבחינים שהילד שלהם אינו מרוכז, אך לא יודעים כי ישנם ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז וישנם הסובלים מהפרעת קשב וריכוז עם היפראקטיביות. כדאי להבין מראש את ההבדלים בין שתי התופעות הללו ולתת טיפול בהתאם.

ADHD- קווים לתופעה
ADHD  זו הפרעת קשב וריכוז עם היפראקטיביות. זוהי הפרעה שהגדרתה ושמה השתנו במרוצת השנים, כתוצאה משינויים והתפתחויות במחקרים.
ניתן להבחין בסוגים שונים של היפראקטיביות:
הפרעת קשב טהורה הכוללת 6 סימפטומים או יותר של ADHD  הקשורים לחוסר קשב וריכוז ומעט היפראקטיביות או אימפולסיביות והפרעות קשב המלוות בפעלתנות יתר הכוללת  6 סימפטומים או יותר מהתיאורים ההיפראקטיביים או האימפולסיביים של ההפרעה.

 

קופון הנחה ריכוזית


ישנם ילדים שסובלים משילוב של השניים, תופעה הכוללת 6 סימפטומים או יותר מהתיאורים ההיפראקטיביים או האימפולסיביים של ההפרעה לתקופה של לפחות 6 חודשים, ו 6 סימפטומים או יותר של ADHD  הקשורים לחוסר קשב וריכוז ומעט היפראקטיביות או אימפולסיביות לתקופה של לפחות 6 חודשים. למעשה, זה הוא הסוג הנפוץ ביותר אצל ילדים. 

 

  

ADD – ילדים עם הפרעות קשב ללא היפראקטיביות
לפי ריצ'רד גילמן , מנהל המחלקה להתפתחות והתנהגות הילד, בבה"ח סינסנטי לילדים, אוהיו, ADD, מתייחס לתת-סוג של ההפרעה – הפרעת קשה וריכוז ללא היפראקטיביות.  גילמן טוען שחוקרים עדיין מנסים להבין מדוע סימפטומים של  ADHDמתגלים אצל ילד מסוים ולא אצל אחר. למשל, אחת החידות שהחוקרים מנסים לפצח היא מדוע בנות נוטות יותר ליפול תחת הקטגוריה של הפרעת קשב וריכוז טהורה, ובנים מראים יותר סימפטומים של אימפולסיביות והיפראקטיביות.

 

סימנים שמעוררים תשומת לב
על פי גילמן, להלן הסימפטומים של הפרעת קשב וריכוז טהורה שהתגלו אצל ילדים- בעל קושי להתפקס על משהו אחד, עלול להשתעמם בקלות ולעבור למשהו אחר, שוכח דברים (שיעורי בית, הוראות וכו') בקלות, נראה מוסח דעת, לא שם לב או מתעלם מפרטים, חולם בהקיץ לעיתים קרובות, נוטה לאבד חפצים בקלות ובתדירות (כמו עפרונות, הוראות ודברים נוספים שחשובים להשלמת משימות), נראה כי הוא לא מקשיב או נראה כי הוא עובד בשקט, אך למעשה הוא לא עובד בכלל, דורש יותר הסברים או חזרה על הסבר בשביל להבין הוראות או רעיונות.
עכשיו שאתם מבינים את ההבדלים, תוכלו למצוא את הטיפול המתאים לילדכם.

 

קופון הנחה ריכוזית

כפתור הורים ממליצים

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד