חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

מבחן TOVA (טובה) - אבחון הפרעות קשב וריכוז


TOVA - ראשי תיבות של Test Of Variables Of Attention - הוא מבחן ממוחשב שאורך כ-20 דקות ומטרתו לאתר בצורה אובייקטיבית הפרעות קשב וריכוז. 

במהלך המבחן מתבקשים הנבדקים ללחוץ על כפתור כשהריבוע שעל המסך מופיע במקום מסוים, ולהימנע מלחיצה כשהריבוע מופיע במקום אחר. הרעיון הוא לבקש מהנבדקים לעשות פעולה מסוימת למשך 20 דקות, כאשר מרבית הסובלים מהפרעות קשב וריכוז יתקשו לא ללחוץ על הכפתור כשהריבוע מופיע במקום שבו הם התבקשו לא ללחוץ, ויגיבו להופעתו של הריבוע בלחיצה אימפולסיבית.

אחרי המבחן, צוות נוירולוגי מנתח את התגובות של הנבדקים ויכול ללמוד מכך על זמן התגובה שלהם, עד כמה הם עקביים, האם התעלמו מהופעת הריבוע במקום שבו הם התבקשו ללחוץ על הכפתור כאות לכך שדעתם הוסחה ועוד. את התגובות משווה הצוות לסטנדרטים ידועים ובסופו של דבר, לאחר ניתוח התוצאות, מחושבת תוצאה שמעריכה אם הנבדקים אכן סובלים מקשיי קשב וריכוז.

חשוב להגיע לבדיקה בשעות הבוקר, אחרי שהנבדקים ישנו טוב ואכלו ארוחת בוקר משביעה, כדי שהנבדקים יהיו ערניים. אם הנבדקים כבר לוקחים ריטלין הם יתבקש לחזור על המבחן כשעה וחצי אחרי שלקחו את התרופה כדי לבדוק את השפעתה על התפקוד במהלך הבדיקה.

על אף שמבחן טובה הוא כלי אבחוני חשוב, הוא לא אמצעי ההערכה היחיד. כדי לאבחן הפרעות קשב וריכוז בצורה המדויקת ביותר מומלץ להיבדק גם על ידי רופאים מתחום הפסיכיאטריה והנוירולוגיה.

ריכוזית היא תוסף תזונה שמורכב מפורמולה שמבוססת על צמחים סיניים. ריכוזית נבדקה במחקר קליני שנערך בבית החולים שיבא על ילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז, ונמצא שהיא משפרת את תוצאות מבחן TOVA.

קופון הנחה - ריכוזית

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד