חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

היפראקטיביות והפרעות קשב וריכוז אצל ילדים - דרכים להתמודדות


הורים רבים לילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז היפראקטיביות מחפשים פתרונות לגרום לילדים לחוש שלווים יותר, להתמקד ולפרוק אנרגיות שלעיתים מפריעות להן בפעולות יומיומיות ואף מפרות את האיזון העדין בהתנהלות שלהם עם ילדים אחרים ועם הסביבה בכלל.

היפראקטיביות וספורט

אחת ההמלצות החשובות בנושא היא להעסיק את הילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז באמצעות ספורט וכושר גופני, כך שיוכלו לתעל את האנרגיות ולעיתים את האגרסיות לאימונים גופניים. לאחר פעילות לרוב הילדים מרגישים רגועים יותר וגם קל להם יותר להתרכז בהכנת שיעורי הבית, בתהליכי משחק ולתקשר בצורה נינוחה יותר עם אנשים סביבם.

כיום מוצעים לילדים שלל חוגי ספורט אקטיביים המהווים אלטרנטיבות מצוינות לילדים שסובלים מהפיראקטיביות, בעיות קשב וריכוז כגון אמנויות לחימה כמו ג'ודו, קרטה, טקוואנדו וכן שחייה, כדורעף, כדורגל וכדורסל.

היפראקטיביות וטיולים בחיק הטבע

ילדים בעלי הפיראקטיביות והסובלים מהפרעות קשב וריכוז מתקשים לרוב להתרכז לאורך זמן או להישאר במקום אחד ונוטים לתנועתיות. אחד הדרכים המומלצות להרגיע אותם ולעניין אותם היא לקחת אותם לטיולים בחיק הטבע, מקום שבו הם יכולים להירגע וגם לפרוק אנרגיות בפעילויות שטח כמו רכיבה על אופניים, טיפוס על הרים ואפילו הקמת אוהל לצורך קמפינג בחיק הטבע. לכן, הרבו בטיולים משפחתיים.

היפראקטיביות ופרחי באך

פרחי באך יכולים לסייע לילדים היפראקטיביים ובעלי הפרעות קשב וריכוז. עדנה דביר, BFRP, מטפלת מוסמכת ממרכז באך אנגליה ובעלת מרכז מפתן לניהול משאבי אנוש ותמיכה אישית, ממליצה על התמציות IMPATIENS לאי שקט תנועתי, קופצניות מנושא לנושא, מתח גופני ונפשי, וחוסר סבלנות; VERVAIN למתח, להתלהמות, להתרגשות, לילדים שלא יכולים להכיל את כל מה שמרגש או מעסיק אותם ולהתלהבות יתר; WHITE CHESTNUT – למחשבות שחוזרות על עצמן, לתקליט שבור בראש, לראש מלא במחשבות קטנות וטורדניות, ולעיסוק בפרטים; ו-LARCH – לחיזוק הדימוי העצמי, לתחושת היכולת, ולאמון העצמי.

קופון הנחה מעודכן - ריכוזית סוכריות

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד