חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

המחקר הקליני על ריכוזית - הפרטים והתוצאות


את ריכוזית וריכוזית-H פיתחו מטפלות מוסמכות ברפואה סינית והן הסתמכו על ניסיונן המוצלח בטיפול באלפי ילדים, בני נוער ומבוגרים שסבלו מהפרעות קשב וריכוז (ADD), מהפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD), או מבעיות רגשיות והתנהגותיות שונות.

ניסוי קליני שנערך במרפאה לבעיות קשב, ריכוז והסתגלות (ADD/ADHD) בבית החולים שיבא תל השומר, שמנוהל על ידי פסיכיאטרית הילדים הבכירה ד"ר מירי כץ, בחן את יעילותן של ריכוזית וריכוזית-H.

בניסוי השתתפו 120 ילדים בגילאים 6 עד 12 שאובחנו כסובלים מ-ADD ו-ADHD, ועדיין לא קיבלו טיפול תרופתי כלשהו. הילדים חולקו לשלוש קבוצות:

1. קבוצה של 40 ילדים שסובלים מ-ADD - קיבלו ריכוזית
2. קבוצה של 40 ילדים שסובלים מ-ADHD - קיבלו ריכוזית-H
3. קבוצת של 40 ילדים שסובלים מאחת ההפרעות ושימשו כקבוצת ביקורת - קיבלו פלצבו שהיה דומה בצבעו ובטעמו לריכוזית ולריכוזית-H, אבל לא כלל את הצמחים

כפתור הורים ממליצים על ריכוזית

  • הניסוי הקליני של ריכוזית נמשך ארבעה חודשים.
  • כל המשתתפים והוריהם עברו מבדקים - הילדים עברו מבחני TOVA וההורים ענו על שאלוני קונורס ואכנבך - ששימשו כדי לאבחן את מצבם. בנוסף, פסיכיאטר ילדים ערך לילדים ריאיון קליני על פי מדדי DSM-I.
  • הניסוי מצא שתוך פרק זמן של שבועות ספורים חל שיפור משמעותי בקרב 70% מהמשתתפים. ברוב המקרים, השיפור המשמעותי בתפקוד חל תוך ארבעה עד שמונה שבועות מתחילת הטיפול. במקרים אחרים השיפור חל אחרי עשרה ימים ובמספר קטן של מקרים השיפור הורגש שלושה חודשים מתחילת הטיפול.

בניסוי נמצא שהשימוש בריכוזית שיפר במידה משמעותית את רמת התפקוד של הנבדקים ואת הישגיהם הלימודיים, בלי שהיו לתוסף תופעות לוואי שליליות. יתרונות נוספים שעליהם דיווחו המטופלים כללו שיפור ברמת הביטחון העצמי, בתחושת הרוגע ובאינטראקציות חברתיות.

פעילות הרכיבים

פורמולת ריכוזית עשויה מצמחים סיניים שמכילים פיטו-כימיקלים ובספרות המקצועית מוכרים ככאלה שמשתתפים בפעילות הקרומים של תאי המוח ביעילות, ומגינים עליה, ובכך משפיעים על קוגניציה, למידה ופוקוס. לצמחים אלה יש השפעה חיובית גם על מצב הרוח והאנרגיה, כפי שנמצא במאמרים מחקריים וקליניים שונים.

לסקירה מעמיקה ומקיפה של כל המחקרים המדעיים שנערכו על הצמחים שנמצאים בבסיסה של פורמולת ריכוזית.

תופעות לוואי

מהניסוי עלה שהשימוש בריכוזית ובריכוזית-H לא גורם לתופעות לוואי שליליות, בניגוד לתופעות הלוואי שיש לא פעם לתרופות. תופעות הלוואי של הטיפול הרפואי כוללות דיכוי תיאבון, אפתיה וטיקים, שמקשים עוד יותר על היכולת להתמקד ולהקשיב, וגורמים לבעיות חברתיות. דיכוי התיאבון מחריף עוד יותר את החוסר בחומרי ההזנה החיוניים למוח, שקיים ממילא בקרב ילדים רבים שסובלים מבעיות קשב וריכוז. לעומת זאת, ריכוזית וריכוזית-H מספקים חומרים צמחיים שמוכרים כחיוניים להתפתחות המוח ולפעילותו התקינה ויוצרים איזון רב-מערכתי לאורך זמן.

משך השימוש

מתוך ניסיון שהצטבר לאורך השנים, אפשר להשתמש בריכוזית באופן רצוף במשך כשנתיים עד שנתיים וחצי, ואף יותר - לפי הצורך ולפי תגובת המטופלים עצמם.

שיפור בפרמטרים נוספים

הורים רבים מדווחים על שיפור בדימוי העצמי של הילדים, במצבם הרגשי ובקשרים החברתיים שלהם לאחר שהחלו לקחת ריכוזית. השיפור הזה מופיע לפעמים עוד לפני שנצפית ההשפעה על הקשב והריכוז של הילדים.

שילוב של ריכוזית וריכוזית-H

אפשר להתחיל את השימוש בריכוזית ובו בזמן להמשיך לקחת תרופות, בלי שתהיה התנגשות בין השתיים. לאחר כמה שבועות, כשהשימוש במוצרי ריכוזית מתחיל לתת את אותותיו, אפשר להפחית בהדרגה ולהפסיק את הטיפול התרופתי, אבל אך ורק לאחר התייעצות עם הרופא המטפל.

שילוב של מוצרי ריכוזית עם תרופות שונות לא גורם לתופעות לוואי כלשהן ולא פוגם ביעילותה של ריכוזית.

השימוש במוצרי ריכוזית משתלב היטב בסדר יום פעיל ועמוס, ולא מכביד על המשתמשים.

אופן השימוש

מהלו כפית (5 מ"ל) של סירופ ריכוזית בשליש כוס מיץ לא תוסס פעמיים ביום, בבוקר ובערב.

* המחקר הקליני על ריכוזית וריכוזית-H פורסם בעיתון המקצועי Journal of Attention Disorders. 

קראו את תקציר המחקר בעברית

קראו את המחקר המלא באנגלית

קופון הנחה מעודכן - ריכוזית
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד