חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הפרעות קשב וריכוז – מה לאכול?

תזונה נכונה מסייעת להקלה משמעותית בתופעה של הפרעת קשב וריכוז. מזון נכון בסגנון של מה כן ומה לא לאכול יכול לסייע לילדים לאזן את הגוף.

הפרעת קשב וריכוז היא לא מכת מדינה. נהפוך הוא, הפרעת קשב וריכוז מסמלת מגמה בה הורים רוצים שהילדים שלהם יהיו יותר הישגיים ויצליחו בלימודים. היום, כבר לא מקובל המונח ילד שובב והורים שמזהים קושי אצל הילדים להתרכז או נטייה לקונדסות, תוהים פעמים רבות האם הילד סובל מתופעה של הפרעות קשב וריכוז ואף לוקחים אותו לאבחון. חשוב, כמובן, להיות עם היד על הדופק למען השקט הנפשי ולמען העתיד של הילד, אבל לא צריך למהר להשתמש בריטלין.

קופון הנחה מעודכן - ריכוזית

התמודדות עם בעיות הקשב בדרכים לא תרופתיות  

הורים רבים שהילד שלהם אובחן או שהם משערים שהוא סובל מתופעה של הפרעות קשב וריכוז, מנסים טיפולים פסיכולוגיים שונים ותוכנות אימון לטיפול בתופעה של הפרעות קשב, שיעילותם זמנית ולפעמים מוטלת בספק.
ברור שיש בעיה ביולוגית נוירולוגית לילדים שמאובחנים באופן ברור ומוחלט כבעלי הפרעות קשב וריכוז וצריך לטפל בתופעה בצורה הנכונה.  

חברות התרופות מנהלות היום קמפיינים נרחבים לשימוש בתרופות כימיות כמו ריטלין או קונצרטה אבל הורים רבים שחווים את תופעות הלוואי הקשות, לפעמים, מנסים להימנע ממתן התרופות ומנסים תחליפים שונים. הבעיה של ההורה היא לבחור בטיפול חלופי אלטרנטיבי, ראוי ופעיל לבעיית הקשב והריכוז ADD.
כדאי לדעת שיש עוד דרך להתמודדות- תזונה נכונה מסייעת להקלה משמעותית בתופעות של בעיות קשב וריכוז. מזון נכון בסגנון של מה כן ומה לא לאכול, בתוספת של תוסף תזונה יכול לסייע לילד ולעזור לאיזון בגוף ולריכוז בכיתה ובלימודים, כולל בשעות אחר הצהריים בבית, בזמן המשחקים והכנת השיעורים, משימה קשה למי שסובלים מהפרעות קשב ריכוז ובמיוחד למי שסובלים מהיפראקטיביות ADHD.  

תזונה מומלצת להפרעות קשב וריכוז ADHD תזונה להפרעות קשב


ראשית, חשוב להקטין את צריכת השוקולד והשוקו על בסיס פולי קקאו ולעבור לשוקולד ושוקו מעץ החרוב, הנמצאים בבתי הטבע. כדאי להשתדל להפחית את צריכת החלב, לעבור לחלב סויה ומעדני סויה, כי החלב נחשב ברפואה הסינית כחומר מחמם המגביר את אי השקט בילדים במקום שיהיו רגועים ומרוכזים. 

כדאי לצמצם את צריכת הסוכרים בכלל ולנסות לעבור לפחמימות מורכבות כמו לחם מלא, פסטה מלאה וכולי.  

כדאי להתרחק מדגני הבוקר שכל כף מהם מכילה כמעט חצי כף סוכר לבן פשוט.
מומלץ להמעיט בצריכת פרי הדר ותפוזים במיוחד ולנסות לעבור לתפוחים או למיץ תפוחים טבעי המכיל פקטין מהפרי. 

חשוב לאזן את צריכת אבות המזון של הילד עם ירקות, פחמימות וחלבונים. להפסיק חטיפים מלוחים, צ'יפס מטוגן ובכלל אוכל רווי שמן.

ניתן שהילדים יאכלו צ'יפס אבל חשוב להכין אותו בתנור בלי שומן.

חשוב לגוון לילד חלבון של עוף או דג ולהשתדל ליצור עבורו תפריט שלא כולל בשר אדום, שמכיל שומן רווי ויכביד על מערכת העיכול של הילד.

והכי חשוב, להקפיד על שתיית נוזלים מרובה, מים, תה צמחים, שוקו מאבקת חרובים וכו'. 

שילוב של צמחים סיניים

על מנת להגביר את הספיגה של חומרי המזון בגוף הילד, מומלץ לקחת תוסף תזונה שעשוי ממיצוי צמחים סיניים, שנחשב כמגביר ספיגה של חומרי המזון בקרומי המח ובמערכת העצבים ומפחית משמעותית הפרעות קשב וריכוז ADHD בילדים ומבוגרים. בשנים האחרונות, נחקרו מספר צמחי מרפא סיניים שהראו בניסוי קליני הבטחה גדולה מאוד לילדים עם הפרעות קשב וריכוז. הצמחים פועלים בצורה הרמונית עם הגוף והסוד שלהם הוא בשילוב הנכון ובדרך המיצוי הסודית והייחודית. מומלץ לצרוך תוספי תזונה המכילים את צמח האשווגנדה הידוע בספרות שמשפר את רמת האנרגיה ומוריד את רמת הסטרס.   

ריכוזית, תוסף התזונה ממיצוי צמחים, נבחנה קלינית על ילדים עם הפרעות קשב וריכוז. לחצו לפרטים

קופון הנחה מעודכן - ריכוזית
כפתור הורים ממליצים על ריכוזית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד