חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

הפרעות קשב וריכוז - תסמינים לזיהוי


הפרעות קשב של היום הן לא הפרעות הקשב של פעם! וזה אומר שגם אם הילדים שלכם חווים תסמינים של הפרעת קשב וריכוז, גורלם לא נרחץ וחייהם לא חייבים להיות קשים. זיהוי התסמינים וטיפול מוקדם יקלו על חיי הילדים ועל ההסתגלות שלהם למצבם. 

אז איך תוכלו לזהות את ההפרעה בשלב מוקדם? הנה כמה תסמינים שכיחים אצל ילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז. אם אתם מזהים אחד או יותר מהם אצל הילד או הילדה שלכם, קחו אותם לאבחון.

1. התעייפות בזמן כתיבה 

אם הילדים שלכם לומדים לכתוב בבית הספר ומתעייפים כשהם מעתיקים מהלוח, יכול להיות שהבעיה נובעת מהתפתחות לקויה של העצבים בקצות האצבעות. זוהי אחת התופעות השכיחות ביותר של הפרעות קשב וריכוז. 

העייפות של היד גורמת לילדים לאבד את הריכוז וגם לקוצר רוח. 

ההתעייפות של היד יכולה להתבטא בכתב לא קריא ברמה שחורגת מהנורמה וגם בהחזקה של העט או העיפרון בצורה לא תקינה.

2. קושי להתמקד בגירוי בודד

אם הילדים שלכם לא מצליחים להתמקד בדבר אחד ומבטם נמשך לגירויים שונים בסביבה, מאוד יכול להיות שזהו תסמין של בעיית קשב וריכוז.

פעמים רבות, ילדים עם הפרעת קשב וריכוז מנסים להתרכז בכוח, למשל בזמן מבחן, אבל גירוי קטן סוחף אותם ומסיח את דעתם לזמן רב. למשל, אם מתעופף לידם זבוב, הילדים ימקדו בו את תשומת ליבם ולא במבחן. 

אם הילדים משקיעים ולומדים למבחנים בבית הספר, אבל הציונים שלהם נמוכים, או אם הם לא מצליחים להדביק את הפער של שאר חברי הכיתה בחומר הנלמד, זה יכול להיות סימן להפרעה.

3. חוסר יכולת לפצל את הקשב

חוסר היכולת להתמקד ביותר ממשימה אחת הוא תסמין בולט של ילדים (ומבוגרים) עם הפרעת קשב וריכוז. 

חלוקת קשב היא פשוט לא אופציה הגיונית לילדים עם הפרעת קשב וריכוז, לא פעם אפילו לשחק משחק קופסה כשברקע מתנגנת מוזיקה זאת משימה בלתי אפשרית בשבילם. 

זה נובע מהקושי להתמקד ביותר מגירוי אחד. כשהילדים מתעסקים בכמה דברים במקביל, הם מנסים לתת לכל דבר מעט תשומת לב, אבל בסופו של דבר לא מצליחים להתמקד באף אחד מהם. 

זה התסמין שאותו קל להורים לזהות. אם אתם רוצים לבדוק אותם, בקשו מהם לכתוב משהו, כשברקע מתנגן שיר שהם אוהבים, או נסו לדבר איתם כשברקע הטלוויזיה דולקת אבל לא משודרת תוכנית שמעניינת אותם.

קופון הנחה - ריכוזית

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד