חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

איך לגדל ילד עם בעיות קשב וריכוז - מנהיגות הורית


הורים רבים לילדים עם בעיות קשב וריכוז מתקשים בתהליך גידול הילדים מגיל צעיר ואילך. הם לא תמיד יודעים כיצד לפעול, איזה גבולות להציב, כיצד להגיב כשהילד מתוסכל, איך לנהל שיחת הכרות עם אנשי המקצוע ואנשי החינוך ומה להגיד לילד, לחבריו ולהוריהם, איך להסביר את ההתנהגות שלו. 
כאן נכנסים לתמונה יועצים רבים וקבוצות תמיכה שיסייעו לכם בתהליך הגידול והחינוך של הילד, תוכלו להקשיב לסיפורים אחרים, לשאוב רעיונות וכמובן להתייעץ לגבי מה מתאים לילד שלכם ולאורח חייכם, לסביבתו ולצרכיו הייחודיים.

היו כנים עם הילד שלכם

אל תספרו לילד שהויטמינים שהוא לוקח הם תרופת קסם או שיקוי מדהים, הסבירו להם בדיוק מה הם וכיצד יוכלו לסייע להם. כמו כן, תוכלו לספר להם על הפרעת הקשב והריכוז שלהם במילים כמובן שהילד יכול להבין מבלי להבהילם ומבלי לגרום להם להרגיש שונים – הסבירו להם שיש הרבה ילדים כמוהם, ושזו תופעה שיכולה לעבור ושאם הם ישימו לב לפרטים שונים (למשל, לתגובות שלהם ולהתנהגות שלהם) הם יוכלו לשלוט בה.
היו קשובים לקשיים שלהם אל תגידו דברים כמו "שטויות, זה קטן עליך או אני לא מבין מה הבעיה כל הילדים מצליחים". עזרו להם להבין את הקשיים והציעו פתרון התמודדות לכל קושי בנפרד מבלי לגרום להם להרגיש שהם שונים מאחרים אלא פשוט שהם רגישים יותר וזקוקים ליותר תשומת לב.
אל תגדירו את הילד דרך הבעיה

אל תדברו כל הזמן על ההפרעה של הילד כדי לא להגדיר אותו לפיה. התשובה היא שיש בעיה אך לא צריך כל הזמן להשתמש בה כתירוץ, צריך להבין כל קושי נקודתי אבל לא לפתור את הילד מהכנת שיעורי בית או על זה שהוא הרביץ לחבר רק כי הוא היפראקטיבי.

כמו כן, אל תדברו ליד הילדים על ההפרעה עם אנשי חינוך או חבריכם, כדי שהם לא יקלטו דברים שנשמעים מורכבים מכפי שהם יכולים להבין. אל תרחמו על הילדים שלכם וגם אם קשה לכם, אל תראו זאת ואל תתנו לו להרגיש שהכל יהיה לו קשה בחיים. תנו לו לגלות את החוזקות שלו – הוא טוב בציור? קחו אותו לחוג ציור, הוא אוהב מחשבים? תנו לו לשבת על המחשב. החוזקות יסייעו לו להתגבר על הקשיים ועל החולשות.

הקפידו על שגרת חיים רגילה וסבלנית

גם אם הילד מבקר פעם בשבוע אצל מטפל או לוקח תוספי תזונה מיוחדים, זה לא אומר שהשגרה שלו צריכה להיות שונה משל ילד רגיל. ההפך הוא הנכון: הנהיגו שגרה שתהיה פשוטה לילד, עם המרווחים או ההפסקות שהוא זקוק להם. שגרה תכניס את הילד לאזור של וודאות ותסייע לו לנהל את חייו בקלות יותר.

כמובן שאם אתם יודעים שהילד זקוק לשעתיים להכנת שיעורי בית ושעה אחת לא תספיק לו – הגדירו זאת מראש בלוח הזמנים שלחוץ בכל מקרה, שמרו על אווירה רגועה, נסו לא להתפרץ על הילד אלא לקחת נשימה עמוקה לפני.

שילוב של צמחים סיניים

בשנים האחרונות, נחקרו מספר צמחי מרפא סיניים מיוחדים שהראו בניסוי קליני הבטחה גדולה לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז. הצמחים פועלים בצורה הרמונית עם הגוף והסוד שלהם הוא בשילוב הנכון ובדרך המיצוי הסודית והייחודית.

קופון הנחה - ריכוזית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד