חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הפרעות קשב וריכוז והקשר לשוקולד

לא מעט אנשים מגדירים את הפרעות הקשב והריכוז כאחת המגפות המשמעותיות של המאה ה-21, אם לא המרכזית מכולן. כשמדברים על כך, מזכירים לרוב לא מעט "אשמים" בתופעה, כאשר את מלוא תשומת הלב מקבלים גורמים תורשתיים, גורמים נוירוכימיים וניורו פיזיולגיים, סיבוכים במהלך הריון ולידה, אורח חיים בעייתי (עישון, צריכת סמים) או אפילו את אמצעי הטכנולוגיה השונים.

 

אחת השאלות המרכזיות, בהקשר הזה, נוגעות לקשר הקיים, לכאורה או שלא, בין התזונה שצורך האדם לבין פיתוח הפרעת קשב וריכוז, כמו גם החמרה של התסמינים שלה. וכאן בדיוק מתחילים לדבר על אחד המאכלים האהובים ביותר, בעיקר בקרב ילדים, והוא שוקולד.

 

המיתוס: שוקולד מפתח הפרעות קשב
התפיסה של רבים כיום היא שצריכת שוקולד בכמות מוגברת, החל מגיל קטן, עלולה להגדיל את הסיכויים שאותו אדם יסבול מהפרעת קשב. עם זאת, חשוב להדגיש שאין לכך ביסוס מחקרי ישיר אך מחקרים רבים מצביעים על כך שהתזונה שלנו, במיוחד בתקופת הילדות משפיעה על הפרעות שונות וביניהן קשב וריכוז.

 

חשוב מאוד להקפיד כבר מגיל צעיר על תפריט תזונתי מאוזן מופחת סוכרים.

קופון הנחה ריכוזית


ההשפעה של שוקולד על תסמיני ההפרעה

תזונה נכונה יכולה להקל על התסמינים של בעיות קשב וריכוז, בעוד שתזונה "בעייתית הכוללת צריכת שוקולדים עתירי סוכר – מחמירה אותם. סיבה ראשונה לכך היא שמאכלים ממריצים ומעוררים, ושוקולד ביניהם, אמנם עשויים להגדיל את הריכוז לפרק זמן מסוים, אך לא מעבר לכך.

 

לאחר פרק זמן קצר זה, צפויה הפחתה משמעותית בריכוז, שפוחת בצורה משמעותית ביחס לרמת הריכוז שהייתה טרם אכילת השוקולד. בהקשר זה, נזכיר מחקר הנערך על ידי חוקרים הולנדיים.

 

קבוצת המחקר שלו הייתה 100 ילדים, שאובחנו כסובלים מהפרעות קשב וריכוז, אשר חולקו לשתי קבוצת: הקבוצה הראשונה צרכה במשך חמישה שבועות תפריט שהוציא מהתמונה מזונות המוגדרים כמחמירים את הבעיה (שוקולד, מאפים עתירי סוכר, שתייה ממותקת), בעוד אחרים תפריט מאוזן ובריא יותר. בקרב כמעט 80% מהילדים שצרכו את התפריט המאוזן חלה הפחתה משמעותית בתסמיני ה-ADHD, כמו גם בתסמינים נלווים דוגמת מזג חם או עיקשות.

כך אוכלים נכון
המשמעות הישירה של הנתונים שהוצגו היא שעבור הסובלים מהפרעת קשב וריכוז, בייחוד ילדים, יש חשיבות מכרעת לתזונה. בהקשר של שוקולד, ההמלצה המועילה היא להפחית בצריכה של שוקולד ושוקו מפולי קקאו, כאשר תחת זאת ניתן לעבור למאכלים ומשקאות המוכנים מעץ החרוב. כמו כן רצוי להפחית גם את צריכת החלב. החטיפים המלוחים והמאכלים עתירי השומן צריכים להיות אף אם מופחתים.

 

רצוי בהחלט לשקול, הוספת תוספי תזונה , כמו גם צמחי מרפא סיניים בעלי השפעה מרגיעה ומחדדת ריכוז, בתפריט התזונה של האדם הסובל מהפרעת הקשב. בכוחם של תוספים אלה לסייע לסובלים מהבעיה בשלל דרכים, לאזן את מערכות הגוף השונות שלו ולסייע  בעת ביצוע לא מעט משימות. מומלץ לצרוך תוספי תזונה כגון כאלו המכילים את צמח האשווגנדה הידוע בספרות שמשפר את רמת האנרגיה ומוריד את רמת הסטרס.

 

ריכוזית- תוסף התזונה ממיצוי צמחים, נבחנה קלינית על ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז ונמצאה כמשפרת תוצאות מבחן TOVA -לפרטים נוספים לחצו כאן

 

                      קופון הנחה ריכוזית       כפתור הורים ממליצים   
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד