חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

הפרעות קשב וריכוז - עליייה בשיעור הילדים הסובלים מהתופעה


 

הפרעות קשב וריכוז (ADHD) נפוצות כיום בכל קנה מידה, כאשר בקרב ילדים הן אחת ההפרעות הנוירו-התנהגותיות השכיחות ביותר. ההשלכות של ההפרעה על התנהלות הסובלים ממנה מקבלות כיום תשומת לב הולכת וגוברת, כאשר בין השאר מדובר על: קושי למקד את תשומת הלב, ליקויי למידה, ביצוע פעולות ללא מחשבה על תוצאותיהן ולעיתים גם פעלתנות יתר.


אבל האם הפרעות הקשב והריכוז שכיחות כיום יותר מאשר בעבר?

ובכן, בקרב לא מעט אנשים באוכלוסיה הדעה הרווחת היא שכן, גם אם קשה למצוא נתונים רבים המאששים זאת. מחקר שפורסם על ידי המרכז לבקרה על מחלות ומניעתן בארצות הברית, ה-CDC, מספק נתונים מעניינים שמאפשרים לנו ללמוד על עלייה בדיווח של ההורים על הפרעות ADHD בקרב ילדיהם במרוץ השנים. 


קופון הנחה ריכוזית

על המחקר של ה-CDC


בסקר טלפוני אקראי שנערך בארצות הברית בשנת 2003 נשאלו הורים לילדים לגבי מצבו הנפשי של הילד שלהם, האם הוא אובחן בהפרעת קשב? קיבל טיפול תרופתי להתמודדות עם הבעיה? ועוד
הסקר הראה כי 7.8% מהילדים בגילאי 4-17 אובחנו, בשלב זה או אחר של חייהם, כסובלים מהפרעת קשב וריכוזב-2007 נערך סקר טלפוני נוסף, בו רואיינו כ-96,000 הורים מכל רחבי ארצות הברית, כאשר התוצאות בין שני מועדי הסקר הושוו להן. השוואת הממצאים הראתה ששיעור ההורים שדיווחו על אבחון של ילדיהם ב-ADHD עלה בין שתי תקופות הזמן, כאשר לצד זה שונו דפוסי אבחון ההפרעה.


על פי תוצאות הסקר האחרון, הסיקו החוקרים כי בשנת  2007, 54 מיליון ילדים בארצות הברית אובחנו כסובלים מ-ADHD (מיליון ילדים יותר מאשר ב-2003). מבחינה מעשית, מדובר כאן על כ-9.5% מהאוכלוסיה הצעירה - עלייה של כ-22% ביחס לשנת 2003מבחינה מעשית, המחקר הראה שכמעט אחד מבין עשרה ילדים בארצות הברית מאובחן כסובל מהפרעה, כאשר כמחצית מהילדים המאובחנים, אגב, נוטלים תרופות להתמודדות איתה.

 

המחקר הצביע גם על הבדלים בין גילאים שונים, כמו גם על השפעה אפשרית של המאפיינים הדמוגרפיים של הילד. שיעור המאובחנים כסובלים מ-ADHD  עלה ב-42% בקרב בני העשרה הבוגרים וב-53% בקרב ילדים היספניים, דבר שעשוי להצביע על שינויים בדפוסי ה-ADHD בארצות הברית. בנוסף, בתריסר מדינות חלה עלייה משמעותית ב-ADHD, ומכאן שעשוי להיות שוני בהליך האבחנה בהתאם לתנאים הספציפיים בכל אחת מהמדינות.


קופון הנחה ריכוזית


מקור המאמר: האתר של משרד הבריאות האמריקאי לבקרה ולמניעת מחלות - Centers of Disease Control and Prevention

 

ריכוזית הוא תוסף תזונה ממיצוי צמחים שנבחן קלינית על ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז ונמצא כמשפרת תוצאות מבחן TOVA. לחצו לפרטים נוספיםמוצר זה אינו תרופה ולא נועד לרפא או למנוע מחלה

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד