חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

בעיות קשב - לא רק אצל ילדיםמבוגרים רבים מרגישים זאת מדי יום: הם קורסים תחת העומס בעבודה, מתקשים לבצע משימות שונות, לא מצליחים לזכור נתונים וחווים לחצים שרק הופכים את התמונה למורכבת יותר. אין זה סוד כי העבודה כרוכה תמיד בלחצים של ממש. יש בנמצא מגוון אינסופי של משימות שנדרש לבצע בכל יום, לעיתים במקביל, כאשר תמיד נדרש לשמור על רמות גבוהות של מקצועיות. 

 
רובנו  צריכים  לתמרן בין שלל תחומים, נמצאים תמיד תחת זכוכית מגדלת (של הלקוחות או הבוס, למשל) וחייבים להתנהל על פי הספר בכל רגע נתון. הדבר הופך את סדר היום של הישראלי הממוצע לעמוס בכל קנה מידה, כאשר לצד אלה הוא צריך גם לנהל חיי משפחה, וכן – גם לנסות ליהנות!
אז מה עושים? הנה מספר טיפים שיכולים להפוך את ההתנהלות שלכם בעבודה, כמו גם לאורך היום כולו, לנכונה הרבה יותר.

 


 ניהול לוח הזמנים

התנהלות מוקפדת היא המפתח לעבודה נכונה. את המשימות השונות, בין אם אלה היומיות, השבועיות או החודשיות, רצוי לחלק על פי לוח זמנים הגיוני וסביר.

חשוב להיות עם האצבע על הדופק בכל הנוגע לקצב העמידה במשימות, ובכל מקרה לא לעשות דברים אך ורק כדי לסמן עליהם "וי".

 

משימות המתבצעות בחופזה נוטות להיעשות בצורה שאינה מקצועית, מה שעלול להביא לנזקים וכן לצורך לתקן אותם לאחר מכן. אפשר ואף מומלץ להציב יעדים ולהקפיד לעמוד בהם.

כיום, יש שלל אמצעים שיכולים לסייע בהליך הניהול של לוח הזמנים, ובכלל זה יומנים (הן אלקטרוניים והן מודפסים), תוכנות שונות וכיוצא בזה.

ניתן לבחור גם בדרך המסורתית של תליית פתקים במקום בולט לעין, כמו גם לכתוב את המשימות על גבי לוח הנמצא במקום בולט בעבודה.

   

יצירת סביבה עבודה ראויה

הסחות דעת הן אחד האויבים הגדולים ביותר של כל אדם המנסה לעבוד. חשוב לתכנן את המשרד בצורה שתאפשר עבודה עם מינימום הסחות דעת וכן להקפיד על סביבה שקטה. ניתן בהחלט לחשוב על סגירת הטלפון הנייד (או לכל הפחות השמתו על מצב שקט), סגירת חלונות או דלתות המשרד כאשר הסביבה רועשת ויצירת תנאים שיהפכו את המשרד לרגוע יותר: תאורה מאוזנת ונעימה, לדוגמא.


הסדר והארגון של המשרד משמעותיים אף הם, כאשר רק הנתונים הרלוונטיים למשימה שמבצעים צריכים להימצא על גבי השולחן. כאשר עובדים באמצעות מחשב – ואינספור תפקידים כיום עונים על התנאי הזה – מומלץ שלא להשאיר עמודי אינטרנט או תוכנות פתוחים מבלי שיש להם שימוש.

תוספי תזונה

 

גם התזונה חשובה

קל הרבה יותר לשמור על ריכוז, כמו גם להיות מלאי מרץ ואנרגיה, כאשר מקפידים על תזונה מאוזנת ועשירה. ארוחת הבוקר, הבסיס ליום עבודה מוצלח, צריכה להיות מלאה, לכלול בתוכה סיבים תזונתיים וכן רכיבים חשובים אחרים. לאורך היום ניתן ואף מומלץ "לנשנש" פירות וירקות. העובד חייב להקפיד לשתות בתדירות גבוהה, הגם שמיזוג האוויר המאפיין את מרבית המשרדים הישראלים עלול להשכיח זאת.
מבחינת הכנסת הארוחות ללוח הזמנים, הרי שמומלץ לנסות לשמור ככל הניתן על שעות קבועות של אכילה ושתייה. תחת זאת, מומלץ להימנע מתרחישים בהם דוחים את הארוחות לשעות בלתי הגיוניות עד אשר הלחץ במשרד יירד, או עד שמשימה מסוימת תסתיים לה.

לבסוף, לא ניתן שלא להתייחס לחשיבות של שינה עמוקה ומספקת לפני יום עבודה. גם אם רוצים לצאת להתאוורר לאחר העבודה, וגם אם ניהול חיי המשפחה מצריכים מכם מאמצים וזמנים רבים בשעות לא שעות, מומלץ לנסות ולהקפיד על מספר מספק של שעות שינה מדי לילה, בייחוד לפני ימים שאמורים להיות עמוסים ולחוצים.

 

שילוב של תוספי תזונה

תוסף תזונה הכולל בתוכו רכיבים צמחיים חזקים, עם השלכות חיוביות על שלל תחומים בחיים וללא כל סיכונים, יכול בהחלט להיכנס לתמונה.

זו בדיוק הנקודה בה יכולים אותם אנשים לשקול בחיוב נטילת תוספי תזונה מצמחים שהוכחו קלינית בהרבה מחקרים כמשפרים קוגניציה, ריכוז ויכולות מנטאליות. כגון כאלו המכילים את צמח האשווגנדה הידוע בספרות שמשפר את רמת האנרגיה ומוריד את רמת הסטרס.

 

לפרטים נוספים על תוסף התזונה בכמוסות ריכוזית L , המכיל ריכוז צמחים גבוה- לחצו כאן

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד