חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

הפרעות קשב וריכוז - למה חשוב לטפל בהן גם בחופשים?

 


מצד אחד חופשת הפסח מלאה בהנאות כמו טיולים, אטרקציות ומפגשים משפחתיים, אבל מצד שני ילדים ובני נוער שסובלים מהפרעות קשב וריכוז גם חווים לא מעט קשיים במהלך החופשה הארוכה. היציאה מעבדות לחירות, או יותר נכון היציאה מהשגרה לחופשה, עלולה לערער את הריכוז של הצעירים עם הפרעות קשב וריכוז, לפגוע בכושר הארגון שלהם ולגרום לבעיות שבדרך כלל אינן קיימות בגלל שסדר היום מובנה וידוע מראש.

כדי לעזור לילדים אלה להתמודד, חשוב מאוד שתתכננו את החופשה מראש ותנטרלו השפעות שליליות כמו אפקט הריבאונד – ההיפראקטיביות, הבלבול והתסכול שהילדים חווים ברגע שהשפעת התרופה מתחילה להתפוגג. מומלץ גם להקפיד על תפריט מאוזן ולשקול שימוש בתוספי תזונה שעוזרים לגוף לייצר את אבני הבניין החיוניות לתפקוד הקוגניטיבי.

הנה כמה טיפים שיעזרו לילדים ברמה ההתנהגותית, הרגשית והתזונתית. 

שגרה בחופשה

הכנת תוכנית פעילויות ותכנון של לוח זמנים יעזרו לילדים להישאר ממוקדים במהלך החופש. אין משמעו שעליכם להיות נוקשים, אבל מומלץ לתכנן את יום המחרת עוד בערב הקודם או לכתוב תוכנית שבועית שתכלול פעילויות מהנות, שעות ברורות של הכנת שיעורי בית ומטלות שעל הילדים להכין במהלך החופשה, מפגשים עם החברים ושעות סדירות לארוחות. חשוב שהילדים ידעו מראש מה מחכה להם ומה מצופה מהם, ובנוסף חשוב מאוד שתקבעו מראש מגבלות לפעילויות ממכרות כמו צפייה בטלוויזיה, משחקי מחשב וכדומה, כדי ליצור שילוב מאוזן של פעילויות.

לפרוק אנרגיות בצורה מבוקרת

החופש הוא גם זמן מצוין לפרוק אנרגיות, במיוחד כשמדובר בילדים שסובלים מהיפראקטיביות. לכן, נסו להציע להם כמה שיותר פעילויות ספורטיביות כמו טיולי שטח, שחייה בבריכה, ג'ימבורי, רכיבה על אופניים ומשחקי כדור, שיאפשרו להם להוציא אנרגיה. בכל מקרה, ממש כמו בדיאטה, חשוב לשלב ולאזן בין הדברים – פעילות אנרגטית בחוץ ולאחריה פעילות מרגיעה בבית, למשל. ככה יתאפשר להם לתעל את האנרגיות בדרכים חיוביות ולא בצורה אגרסיבית ובלתי נשלטת. 

הקפדה על תזונה

בעוד שבשגרה הילדים רגילים לאכול ארוחות בשעות קבועות, בחופש קשה יותר להקפיד על זמני אכילה סדירים, אבל מומלץ מאוד להשתדל שהילדים יאכלו בריא וכמה שיותר מסודר. אפשר להכין את המאכלים הבריאים שהם אוהבים, לארוז אותם ולקחת אותם אתכם לפעילות. מכל מקום, נסו לצמצם עד כמה שאפשר צריכה של מאכלים עתירי סוכר או מאכלים שמכילים חומרי טעם, ריח וצבע מלאכותיים, והקפידו על תזונה שכוללת סיבים תזונתיים, פירות וירקות.

שילוב של תוספי תזונה מהטבע בצורה הדרגתית

כאמור, אם הילדים שוכחים לקחת את התרופה שלהם כשהם בחופש מהלימודים הם עלולים לסבול מאפקט הריבאונד ומהחרפה בתסמינים בתקופה שבה ההורים מבלים איתם יותר זמן. למה זה משנה? כי המשמעות היא שבזמן החופש ההורים זמינים יותר כדי לתת לילדים תמיכה ולנסות להתחיל את המעבר ההדרגתי לתוספי תזונה. מאחר שאתם נמצאים עם הילדים במהלך היום, יהיה לכם קל לבדוק את מידת ההשפעה של התוספים הטבעיים.

בנוסף, שקלו גם להתנסות עם פעילויות שונות לוויסות חושי, כמו ביופידבק ואחרות.

קופון הנחה מעודכן - ריכוזית

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד