חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הפרעות קשב וריכוז - מדוע גם בחופש חשוב לטפל?

 


 

חופשת הפסח טומנת בחובה הנאות רבות: טיולים, אטרקציות, מפגשים משפחתיים ומצד שני גם קשיים רבים עבור ילדים ובני נוער הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. היציאה מעבדות לחירות, או יותר נכון היציאה ממסגרות חינוכיות ומהשגרה לחופשה, עשויה לערער את הריכוז, לפגוע בכושר הארגון וליצור הפרעות שביומיום לא עולות בגלל שסדר היום מובנה וידוע מראש.

חשוב מאוד לתכנן מראש כיצד תראה החופשה וכן לנטרל השפעות שליליות כמו אפקט הריבאונד – ההיפריות, הבלבול והתסכול ברגע שהתרופה מתחילה להתפוגג ולבדוק כיצד ניתן להקפיד גם על תפריט תזונתי מאוזן ונטילת תוספי תזונה שמסייעים בבניית אבני בניין חיוניים לתפקוד הקוגניטיבי.

 

קופון הנחה ריכוזית

הנה כמה טיפים שיעזרו לילדים בחופשה בהיבט ההתנהגותי, הרגשי והתזונתי.

 

קביעת שגרה לחופשה
תוכנית פעילויות ותכנון לוח זמנים יסייעו לילדים לא להתפזר במהלך החופש. כך למשל, תוכלו לתכנן יום-יום או על בסיס שבועי כגון אטרקציה יומית, הכנת שיעורי בית ומטלות שהם קיבלו מבית הספר לחופשה, כך שהם יוכלו לעמוד בעומס בצורה הדרגתית, מפגש עם החברים וארוחות סדירות. חשוב שהם ידעו מראש מה מחכה להם ומה מצופה מהם – למשל, סידור החדר, הכנת עבודות וכמו כן, חשוב מאוד שתקבעו מראש מגבלות לפעילויות "ממכרות" כמו צפייה בטלוויזיה, משחקי מחשב וכדומה, כדי שהשילוב יהיה מאוזן ובריא יותר.


לפרוק אנרגיות בצורה מבוקרת
החופש הוא גם הזמן לפרוק אנרגיות במיוחד אצל ילדים שסובלים מהיפראקטיביות. כך למשל, פעילויות ספורטיביות כמו טיולי שטח, שחייה בבריכה, ג'ימבורי, רכיבה על אופניים ומשחקי כדור עשויים לסייע להם במהלך החופשה. תוכלו להיעזר במסגרות חלופיות כמו קייטנות, שמעניקות לילדים פעילויות מגוונות מהן הם יוכלו לבחור את הפעילות המועדפת עליהם או להסתייע במטפלת, בני משפחה וכדומה. בכל מקרה, מה שחשוב, ממש כמו בדיאטה, זה השילוב בין הדברים – פעילות אנרגטית בחוץ ולאחר מכן רגיעה בבית וכדומה. עדיף תמיד לתעל את האנרגיות בדרכים חיוביות מאשר בצורה אגרסיבית ובלתי נשלטת.

 

הקפדה על תזונה
בעוד בשגרה היומיומית של גן-בית ספר הילד רגיל לאכול בשעות קבועות ארוחות שהוכנו מראש, בחופש קשה יותר להתמיד באכילה מסודרת ולכן חשוב שתנסו לסייע לו בכך כמה שיותר: בשלו אוכל שהוא אוהב מראש הכולל סיבים תזונתיים, פירות, ירקות, קחו אתכם החוצה אוכל מוכן כתחליף לאכילה במסעדות של מזון מהיר. נסו להקפיד על צמצום מאכלים עתירי סוכר או מאכלים עם צבעי מאכל, מוצרי חיטה.


שילוב של תוספי תזונה מהטבע בצורה הדרגתית
החופש זה הזמן בו אם הילד שוכח לקחת את התרופה אז הוא עשוי לסבול מתסמינים חריפים של התמודדות עם אפקט הריבאונד ומצד שני זה גם הזמן בו לכם ההורים יש מעורבות גבוהה יותר ויכולת להעניק לו תמיכה, למשל, במעבר הדרגתי לתוספי תזונה שיסייעו לו כמו מיצוי צמחים סיניים שידועים כבעלי השפעה חיובית על התמודדות עם היפראקטיביות והפרעות קשב וריכוז, אומגה 3, אבץ, ויטמין B12, ברזל ועוד.

כמו כן, תוכלו לנסות פעילויות שונות לוויסות חושי כמו ביופידבק ועוד.

   

ריכוזית כמוסות הוא תוסף תזונה לתלמידים שמכיל פורמולת צמחים שנחקרה קלינית על ילדים עם הפרעת קשב וריכוז במחקר שיפור במבחן TOVA. לחצו לפרטים 

 

קופון הנחה ריכוזית                                         כפתור הורים ממליצים   

 * למימוש הקופון, הציגו אותו בסניף הפארם, בית המרקחת או בית הטבע הקרוב

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד