חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הפרעות קשב וריכוז: איך מתמודדים בחיי היומיום?


הורים רבים לילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז מכירים היטב את ההתמודדות המורכבת עם מערכת החינוך, כי רוב המסגרות הסטנדרטיות פשוט לא מצליחות להכיל את הקושי שהילדים חווים במהלך היומיום ולתת להם את הכלים שיאפשרו להם להשתתף בלימודים בצורה מיטבית.

מצב זה גורם להורים להשקיע בילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז ולחפש פתרונות מחוץ למסגרת הבית ספרית, בין אם זה טיפול רגשי פרטני או השתתפות בקבוצות למידה ושיעורים פרטיים. ההשקעה ההורית חשובה מאוד לדימוי העצמי בקרב הילדים וגם להצלחתם במסגרת עצמה, אבל הבעיה היא שלא לכל ההורים יש זמן או יכולות כספיות לעזור לילדים. 

אז מה בכל זאת אפשר לעשות? ריכזנו כמה המלצות שיעזרו לכם להתמודד עם האתגרים שעומדים בפני הילדים ולהפיק מהם את המיטב.

תכנון מוקדם של לוח זמנים שבועי

מומלץ לתכנן את השבוע מראש כך שבכל יום הילדים ידעו בדיוק מה קורה ומתי. כדאי לשמור על תמהיל פעילויות מגוון כדי שהילדים לא ישתעממו. בנוסף, הקפידו על יציבות ועל לוחות זמנים קבועים של מילוי משימות, כמו שיעורי בית ומטלות, וארוחות, ואפשרו לילדים להתפנות לפעילויות המהנות רק לאחר שיסיימו את המשימות והמטלות שלהם.

התכנון מראש גם יאפשר לכם לרתום לכך קרובי משפחה או שמרטפיות, שעוזרים לכם בימים שבהם אין לכם פנאי לקחת חלק בפעילות.

עזרה באתגרי הלמידה

אם הילדים לא מצליחים להתרכז בשיעורים ובכיתה, מומלץ לנסות לעזור להם להשלים את החומר באופן עצמאי, אם בעזרת מורים פרטיים או באמצעות קבוצות למידה (רצוי קבוצות שבהן לומדים ילדים בעלי צרכים דומים, כך שלא יהיה פער בתקשורת ובתהליך הלמידה), וכמובן הקדישו להם גם זמן עד כמה שאפשר כדי לתרגל איתם את החומר הנלמד.

חשוב להשתמש בשיטות יצירתיות שיהיו שונות מהלמידה המונוטונית הנהוגה בכיתה, כמו משחקי תפקידים, סימולציות, למידה דרך שירים, ציור של לוח הכפל לצורך תרגולו ועוד שיטות שיכניסו יותר עניין וחווייתיות ללמידה.

במרוצת הזמן, אתם כבר תדעו מה אפקטיבי ומעניין יותר את הילדים שלכם ומהו סגנון הלמידה המועדף עליהם, ותוכלו להסביר זאת למורים כדי שהם ידעו באילו כלים אפשר להשתמש כדי לעזור לילדים להתמקד בשיעור ולהצליח ללמוד.

פעילויות תורמות עם השפעה ארוכת טווח

יש היום הרבה מאוד פעילויות בשעות אחר הצהריים שיכולות לעזור לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, ובראש ובראשונה ספורט, שהוכח כפעילות מצוינת לפיתוח משמעת עצמית, לפריקת אנרגיות ולשיפור המיקוד. נוסף על ספורט, גם רכיבה טיפולית, ריפוי בעיסוק או ריפוי באמנות יכולים לעזור לילדים. אפשר גם להציע לילדים משחקי קופסה או הרכבה, שמאפשרים להם להתמקד בפעילות ספציפית ולחדד מגוון של כישורים, כמו דמיון, מוטוריקה עדינה, תפיסה תלת ממדית ועוד. נסו להתמקד כל פעם בפעילות אחת ועבדו עם הילדים גם על התקשורת הבינאישית והיחסים החברתיים שלהם, על ידי ארגון של מפגשים עם חברים שאתם תפקחו עליהם ותעזרו לילדים לבטא את עצמם בצורה רגועה ונכונה.

נוסף על כל אלה, מומלץ לנסות לתת לילדים תוספי תזונה טבעיים. אחד מאותם תוספים הוא ריכוזית - פורמולה צמחית שנבחנה קלינית ונמצא שהיא משפרת את תוצאותיו של מבחן TOVA. בין היתר, ריכוזית מכילה גם את צמח האשווגנדה, שמוכר בספרות ככזה שמשפר את רמת האנרגיה ומפחית לחץ נפשי.

קופון הנחה מעודכן - ריכוזית
כפתור הורים ממליצים על ריכוזית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד