חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הפרעות קשב וריכוז וכישורים חברתיים


כיצד להתמודד עם קשיים חברתיים אצל ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז? אולי התופעה הבאה מוכרת לכם: הילד מתקשה לייצר קשרים חברתיים, הוא מבלה הרבה זמן עם עצמו ולא מצליח גם להתמיד בחוגים או בפעילויות פנאי בשל קצרים בתקשורת הבינאישית, הוא מתוסכל וכועס על ילדים בגילו וגם עם מבוגרים לא תמיד מוצא שפה משותפת.

 

ילדים רבים נתקלים באתגרים שקשורים לפן החברתי, אבל לילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז קשה אפילו יותר. על פי מחקר (  (Hoza et al , ל-56% מהילדים עם הפרעות קשב אין חברויות הדדיות שזה כמעט כפול מאחוז הילדים הלא מאובחנים וגם כשיש להם חברים, הם מתקשים לשמור על חברות יציבה. על פי מחקר אחר (Normand et al) אחד מכל ארבע ילדים עם הפרעות קשב איבד חבר אחד בתקופה של כשישה חודשים בהשוואה לאחד מתוך עשרה ילדים לא מאובחנים.

קופון הנחה ריכוזית

 

קושי רגשי שמוביל לקושי חברתי
במקרים רבים חווים הילדים שסובלים מהפרעת קשב וריכוז קושי אמתי להשתלב עם בני גילם ויש לכך סיבות רבות שקשורות לסימפטומים של הבעיה.
כך למשל, הם מאבדים מהר את הסבלנות של הקשבה לחברים ולא מגלים בהם עניין לאורך זמן, הם עשויים לעשות טעויות חברתיות (למשל, להגיד דברים פוגעים) שנובעים מחוסר המודעות שלהם כלפי רגשות של אחרים וקושי רגשי פנימי עמוק. כמו כן, הם מתקשים לעקוב אחרי כללים וחוקים של משחקים ולכן מראש לא מצטרפים למשחקים ומחסירים הזדמנויות לשיתוף פעולה וליצירת

 

חברויות. רבים מגיבים מתוך תסכול להיעדר הכישורים החברתיים בכעס וחווים התפרצויות זעם כשהם אינם מצליחים להתמודד עם מצבים חברתיים, תגובה אגרסיבית שמעצימה את הפער בינם ובין ילדים אחרים.


אז מה עושים?
חשוב מאוד לתווך לילדים את הכישורים החברתיים כך שיוכלו להפנים ולשכלל אותם ולהשתמש בהם כשהם זקוקים להם. הנה כמה המלצות:
חיזוק מיומנויות חברתיות : בדקו מה הכי קשה לילדים שלכם במצבים חברתיים והתאמנו עמם בסביבה המוכרת להם, אתכם או עם איש מקצוע באמצעות סימולציות. למשל, כישורי שיחה ירודים. העלו סיטואציות ריאליות ורלוונטיות עבורם כמו ריב עם ילד מהכיתה, שיחה עם ילד שרוצים להצטרף אליו למשחק או למשימה משותפת. מה אפשר להגיד, כיצד לפנות, בניית ארסנל משפטים שיוכלו לשלוף בעת הצורך כדי להניע לפעולה חברתית. בנוסף, אפשר להנחיל לו מיומנויות של ניהול כעסים ודרכים לפיתרון ויישוב סכסוכים חברתיים נפוצים.


יוזמה וליווי אישי : במידת האפשר, כדאי להיות נוכחים בסיטואציות חברתיות משמעותיות כמו פעילויות אחה"צ, חוגים, טיולים שנתיים, אירועים ומסיבות כיתה, זאת כדי לבחון מקרוב את הקושי של הילד ולתמוך בו בפעילות אפילו אם רק עומדים מהצד ומתבוננים ולא באמת מתערבים. להפך, מעורבות עשויה להלחיץ ולהבין אותו ועדיף לנווט ולכוון מרחוק או לאחר מעשה ולא בזמן אמת לעיני הילדים האחרים. כמובן שאצל ילדים צעירים ניתן ליזום כמה שיותר הזדמנויות לאינטראקציות חברתיות כדי שלילד יהיה צ'אנס להרחיב את מעגל החברים היות ויש ילדים שפחות נרגשים מתגובות מסוימות שמרתיעות ילדים אחרים.


פידבקים חיוביים וגיוס תמיכה מעצימה : חלק מהתמיכה החברתית היא לחלק פידבקים חיוביים על התנהגות חברתית חיובית כדי לעודד את הילדים להתנסות בה שוב ושוב עד שהם משדרגים את המיומנות החברתית שהינה מיומנות נרכשת אצל מי שאינה באה באופן טבעי.


אם אפשר, רצוי לתרום גם את המורים מאמץ כדי שהם ישמרו באטמוספירה הכיתתית על אווירה חברתית טובה וישתפו את הילד ככל שניתן ויסייעו לו בשיפור תמידי של יחסי האנוש.


חשוב להנחיל מיומנויות חברתיות כבר בגיל צעיר כיוון שאלה הופכות להיות מאתגרות ומורכבות ככל שמתבגרים. מומלץ לתמוך בילד ולהעניק לו גם תמיכה באמצעות תוספי תזונה כמו ריכוזית, פורמולת צמחים סיניים בעלי השפעה מטיבה על אבני הבניין בגוף ועל תפקוד רב מערכתי. מוצר שבשל האפקטיביות המוכחת הרבה שלו, יכול להקל על הילד כך שיפעל מתוך מקום רגוע וממוקד בכל סיטואציה יומיומית בעלת אוריינטציה חברתית.
ריכוזית מכילה גם את צמח האשווגנדה הידוע בספרות שמשפר את רמת האנרגיה ומוריד את רמת הסטרס.

 

ריכוזית, תוסף התזונה ממיצוי צמחים, נבחנה קלינית על ילדים  עם הפרעות קשב וריכוז- לפרטים לחצו כאן  

קופון הנחה ריכוזית

כפתור הורים ממליצים

  

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד