חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תופעות הלוואי המסוכנות של תרופות מרשם להפרעות קשב

 

הסיטואציה הבאה אולי מוכרת לכם אם הנכם הורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז: הילד אובחן וכעת אתם מעוניינים לטפל בתופעה ולהקל עליו. פניתם לאיש מקצוע מתוך מחשבה שאתם מקבלים ייעוץ ממישהו שיידע לספר לכם את אשר מסתתר מאחורי ההמלצות הרפואיות. אבל להפתעתכם הרבה, גיליתם שבעצם רשמו לכם בקלות וללא הסברים, תרופת מרשם שיש לה תופעות לוואי הרסניות.

 

כך לפחות קרה לזוג הורים לילד בן תשע מהעיר רמת גן. לפני כשנתיים הם פנו לפסיכיאטרית מבית חולים במרכז הארץ על מנת שתאבחן את בנם וזו טענה שהילד סובל מהפרעת קשב ריכוז והיפראקטיביות. הפסיכיאטרית רשמה עבורו נגזרת של ריטלין – קונצרטה הידועה בהשפעות השליליות שיכולות להיות לה במקרים רבים אך היא לא ציינה בפני ההורים מה הסיכונים האפשריים לנטילת קונצרטה על ידי ילד בן 7. ההורים שלא מכבר הגישו תלונה לרשויות על הפסיכיאטרית, סיפרו שהם דווקא שאלו אותה כאשת מקצוע על תופעות לוואי אפשריות אבל זו הפחיתה בערכן ואמרה "זה מונע תיאבון, לא משהו מיוחד, לא משהו שאין לאחרים".

 

 

קופון הנחה ריכוזית


חוסר מודעות מוביל לסכנה
רק שתחזיות לחוד ומציאות לחוד. מספר חודשים לאחר שהילד החל ליטול קונצרטה בהמלצת הפסיכיאטרית, הוא החל לסבול מהתפרצויות זעם שלא היו קיימות בעבר ואלה החמירו עד שההורים החליטו למנוע ממנו את התרופה. התלונה שהוגשה על ידי עמותת "מגן לזכויות אנוש" מבוססת על כך שעל פי חוק זכויות החולה נדרשת הסכמה מדעת נאותה לפני טיפול רפואי, שפירושה אינה רק הסכמה לטיפול אלא הסכמה הנובעת מתוך הבנה מלאה של ההשלכות האפשריות של הטיפול.


הקונצרטה לא לבד. תרופות מרשם נוספות כמו ריטלין בעלות תופעות לוואי מסוכנות וחשוב מאוד שהורים יקבלו מהרשויות את המידע המלא לגביהן. כך למשל קונצרטה היא סוג של ממריץ שעשוי לגרום להתקפי חרדה, תוקפנות, דיכאון, כאבי ראש, דפיקות לב ועוד.


לדברי יהודה קורן, דובר עמותת "מגן לזכויות אנוש", אילו הורים היו מיודעים יותר לגבי המידע אודות הסכנות שיש לתרופות כמו קונצרטה, היו ודאי רבים נמנעים מהניסוי של התרופה על הילדים שבסופו הם מפסיקים אותו רק כדי לגלות את התופעות שלא הוסברו להם בעת רישום התרופה.

 

אלטרנטיבה ללא תופעות לוואי
ידע זה כוח ולכן, חשוב שהורים ידעו מה טומנת כל החלטה שהם מקבלים לגבי הטיפול בילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז מתרופות שיוצרות תלות והתמכרות עד אפטיות מוגברת, כשכל תרופה יכולה גם להשפיע באופן שונה על כל ילד וילד ולכן משפטים כמו "לבן של החברה שלי זה עשה פלאים" אינה רלוונטית.


למרבה השמחה, יש מספיק דרכים לסייע לילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז היפראקטיביות באמצעות תוספי תזונה מהטבע ללא תופעות לוואי ידועות, כמו ריכוזית. זוהי פורמולת צמחים סיניים עם יעילות שנבדקה במחקר קליני ומחקרים רבים אחרים על הצמחים הסינים  ללא תופעות לוואי ידועות שמסייעת תזונתית בבניית אבני בניין חיוניים במוח ותורמת לתפקוד מיטבי של ילדים עם הפרעות קשב וריכוז היפראקטיביות.
כמו כן ריכוזית מכילה גם את צמח האשווגנדה הידוע בספרות שמשפר את רמת האנרגיה ומוריד את רמת הסטרס.

 

ריכוזית, תוסף התזונה ממיצוי צמחים, נבחנה קלינית על ילדים  עם הפרעות קשב וריכוז- לפרטים לחצו כאן  

קופון הנחה ריכוזית

כפתור הורים ממליצים

 

 

 

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד