חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

כל מה שחשוב לדעת על ADHD (הפרעת קשב וריכוז)

מי שסובל מהפרעות קשב וריכוז ADHD יכול לתאר בפניכם איך מתנהל יום בחייו: הסחות הדעת הרבות, הקושי לשמור על ריכוז במשימה אחת, חוסר הסבלנות אפילו בשיחות חולין והאתגר להתמקד. בעידן המודרני עתיר הגירויים הסובלים מ - ADHD חווים קשים גדולים אף יותר – רעשי רקע מכל עבר ו"הפיתויים" רבים ועם זאת – התחרות בחוץ מקשה מאוד על ההצלחה במרוץ האינסופי להצלחה.
על פי נתונים עדכניים, כ -8.4% מהילדים ו -2.5% מהמבוגרים סובלים מהפרעות קשב וריכוז. 
ADHD
מה עושים? איך בכלל מאבחנים ADHD? ומה הטיפולים שקיימים או הדרך לחיות בשלום עם ADHD? 

קופון הנחה ריכוזית


סימנים ל-ADHD

נתחיל מכך שADHD הוא קיצור ל-Attention deficit hyperactivity disorder, מתייחס לתופעה של הפרעות קשב וריכוז. 
הסימפטומים לתופעה מגוונים ומשתנים מאדם לאדם, כאשר נהוג להתייחס לבעיות תפקוד ולתסמינים כמו חוסר תשומת לב לפרטים, קושי לשמור על שקט, חוסר מנוחה, מצבי רוח משתנים, בעיה בהתמקדות. אלה יכולים להיות ילדים שלא מצליחים להשלים משימות או להתרכז בשיעור או מבוגרים שמאבדים דברים או קופצים ממשימה למשימה בעבודה. ל-ADHD השפעה ישירה על איכות החיים, שכן הסובלים ממנה מתקשים להצליח במשימות ולעיתים אפילו בקשרים חברתיים, סובלים מביטחון עצמי נמוך וחווים תסכול גדול בהתמודדות עם האתגרים הרבים הניצבים בדרכם.
האבחון קובע

חשוב לאבחן ADHD בהקדם אפשרי על מנת להתמודד עם התופעה בדרך אפקטיבית. דרכי האבחון מגוונות, כאשר מבחן TOVA הוא הנפוץ מבינם. זהו מבחן ממוחשב ואובייקטיבי הבודק זמן תגובה מהירות וכן עקביות, כולל מיקוד ודריכות כאשר הנתונים מושווים למדגם נורמטיבי של מין וגיל ולאנשים המאובחנים. קיימים מבחנים שונים ממוחשבים המשלבים לעיתים גם אבחון אנושי מקצועי ובכל מקרה, יש להבין אם אכן מדובר בהפרעת קשב וריכוז המשולבת עם היפראקטיביות או לא. 

איזה טיפול נכון עבורכם?

במידה ואובחן ADHD חשוב להחליט כיצד לטפל או להתמודד עם הבעיה בדרך האפקטיבית ביותר, כשגם כאן יש חשיבות להתאמה אישית. כל אחד יכול להתמודד עם הבעיה אחרת וחשוב להכיר מה קיים בשוק ואיך לבחור את המענה הנכון או המתאים ביותר. אחת הדרכים לטיפול ב-ADHD היא טיפול תרופתי של תרופות כמו ריטלין וקונצרטה. אלה סוג של ממריצים המסייעים במיקוד וריכוז, רגיעה. הבעיה היא שיש לקחת בחשבון שמתפתחת תלות בתרופות וגם עשויות להיות לתרופות הללו תופעות לוואי כמו תיאבון מוגבר, שינויים קיצוניים במצב הרוח, כאבי ראש ועוד. 
קיימת גם אופציה של תוספי תזונה ופורמולות המבוססות על צמחי מרפא וכן תרפיה דרך אמנות, בעלי חיים ועוד שיטות לניהול קוגניטיבי טוב יותר. גם להרגלי חיים ולתזונה יש השפעה על התמודדות עם ADHD כאשר מומלץ להימנע מסוכרים, חומרים משמרים ומזון מעובד ולהעדיף מזון טבעי יותר, להפחית בצריכת הקפאין וכן להקפיד על פעילות גופנית סדירה התורמת לאורח חיים מאוזן יותר. 

ריכוזית מבית פרמה גורי נבחנה בניסוי קליני בבית החולים תל השומר על ילדים שאובחנו כבעלי הפרעות קשב וריכוז ונמצא בניסוי שיפור משמעותי בתוצאות מבחן TOVA

קופון הנחה ריכוזית

כפתור הורים ממליציםצרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד