חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

כל מה שחשוב לדעת על ADD


ADD היא הפרעת קשב וריכוז ללא היפראקטיביות. התופעה מתייחסת לילדים ולמבוגרים הסובלים מקושי להתמקד, דעתם מוסחת בקלות, חייהם מרגישים כמו בלגן אחד גדול, הם לא מצליחים להשלים משימות, קופצים ממטלה אחת לשנייה, אבל ההתנהגות שלהם אינה אימפולסיבית והם מצליחים לשלוט בדחפים – בניגוד לסובלים מהפרעה משולבת ADHD.

ברוב המקרים, ADD נובעת מחוסר איזון כימי או מחסור במנגנוני נוירוטרנסמיטרים מסוימים, שהם כימיקלים המסייעים למוח להסדיר התנהגות. אבל הגורם הבלעדי היוצר ADD עדיין בגדר תעלומה ולכן, מי שחושש שהוא סובל מתופעה זו נדרש לגשת לאבחון מקצועי ממוחשב – תהליך קצר הבודק תגובה מסוימת בצורה עקבית תוך הפרעות רקע בולטות.

איך תדעו אם אתם סובלים מ-ADD ומהי הדרך הטובה ביותר לשפר את איכות החיים גם עם הפרעות קשב וריכוז?

קופון הנחה מעודכן - ריכוזית

תסמינים שמדליקים נורה אדומה ותוצאות של מבחן ממוחשב 

הסימפטומים של ADD משתנים מאחד לשני, אבל לרוב כוללים בעיה בביצוע הוראות, חוסר סבלנות, נטייה לאבד דברים. סימפטומים העשויים לגרום לתסכול, פגיעה בדימוי העצמי ובביטחון העצמי, בהתנהגות וברווחה של ילדים ומבוגרים. לכן, אם יש ספק שמשהו לא כשורה מומלץ לעבור אבחון מקצועי  בכל שלב בחיים על מנת לדעת באופן סופי האם מדובר בחשש או בבעיה אמתית. כלי האבחון המרכזי כמו T.O.V.A. הוא מבחן ממוחשב אשר מודד את תשומת הלב במהלך 21.6 דקות והוא מוצג כמו משחק מחשב פשוט, אך משעמם.

הבדיקה מודדת מספר משתנים המעורבים בתגובה לבוחני המבחן לגירוי פיזי או שמיעתי והמדידות מושוות למדידות של קבוצת אנשים ללא הפרעות קשב שעברו את המבחן. בכל מקרה, מומלץ לשלב במבחן גם הערכה נוירופסיכולוגית הכוללת ראיונות, שאלונים ובדיקת ההיסטוריה האישית והמשפחתית. 

מטיפול תרופתי ועד נטילת תוספי תזונה להקלה ושינוי משמעותי באורח החיים

אפשר לטפל ב-ADD בטיפול תרופתי כמו ריטלין ותרופות ממריצות דומות, שאמורות לסייע לנוטל אותן להישאר בפוקוס לאורך זמן. אבל חשוב לדעת שלאלה עלולות להיות תופעות לוואי כמו חוסר תיאבון שמתחלף במהלך היום בתיאבון מוגבר, כאבי ראש, כאבי בטן ואפילו דיכאון קל.

יש הורים לא מעטים שלא מעוניינים לתת לילדיהם תרופות ולמרבה השמחה, קיימים תוספי תזונה שהם פורמולות מבוססות צמחים ומקלים על הסובלים מהפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות. כמו כן, גם הקפדה על אורח חיים בריא יותר, הימנעות ממאכלים בעלי חומרים משמרים, חומרים מעובדים וסוכרים ושילוב של ירקות, פירות ודגנים מלאים ועד כושר גופני יכולים מאוד לסייע בהתמודדות עם ADD. התזונה יכולה לייצב את רמות הסוכר בדם וכך את האנרגיה והריכוז והפעילות הגופנית משחררת הורמונים שמסייעים אף הם במצב הרוח ובשיפור המיקוד. למעשה, פעילות גופנית מגבירה את זרימת הדם לכל חלקי הגוף, כולל למוח ולכן ניתן להתרכז טוב יותר במהלך משימות. כדאי גם לאמץ שיטות רגיעה שונות כמו יוגה, מדיטציה, דמיון מודרך, תרפיה באמנות וכישורים שונים לשליטה וניהול סדר היום, ניהול זמן – על מנת לאפשר תפקוד מיטבי במהלך היום יום.

קופון הנחה מעודכן - ריכוזית
כפתור הורים ממליצים על ריכוזית
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד