חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

עובדים עם הפרעות קשב וריכוז: איך לתפקד ביעילות בעבודה?


פגישות ארוכות עם לקוחות, עמידה ביעדים ומשימות לחוצות, העברת מצגות או ניהול ישיבות. כל אלה אתגרים שעומדים בפני עובדים בתחומים שונים והם יכולים להיות מורכבים עבור כל אחד ועל אחת כמה וכמה למי שסובלים מהפרעות קשב וריכוז. קושי בתפקוד בעקבות ADHD יכול לגרום לעיכוב בביצוע המשימות ואפילו למריבות עם עמיתים ועם הבוס. הבשורות המעודדות הן ששוק העבודה היום פתוח יותר לעובדים עם הפרעות קשב וריכוז ויש גם דרכים לייעל את הביצועים ולתפקד היטב בכל משרה כמעט. 

הנה כמה טיפים שיוכלו לסייע לכם בג'וב המבוקש.

האסטרטגיה: ניהול זמן

אחת הבעיות של עובדים עם הפרעות קשב וריכוז היא הקושי לעמוד בלוחות זמנים צפופים, כי דעתם מוסחת בקלות והם מתקשים לשמור על מיקוד וריכוז לאורך זמן. לכן, חשוב מאוד להשקיע באסטרטגיה לניהול אפקטיבי של הזמן. בין אם מדובר בתיעדוף של משימות לפי דרגת חשיבות ודחיפות או שימוש בחלופות לייעול הזמן כמו למשל, הודעות כתובות וקוליות כתחליף לשיחות ארוכות ואפילו לפגישות פרונטליות. 

כדי לא לפספס: השתמשו בתזכורות אלקטרוניות, הקלטת הערות, ניהול יומן כדי לבצע מעקב ולהימנע מריבוי משימות או לפחות לבצע חלוקת משימות הגיונית לפי פרקי זמן ריאליים. 

רבים משתמשים בטיימר כדי לעמוד במשימות לפי הזמן שהוקצב לכל אחת מהמשימות. אם דעתכם מוסחת למשל מצפצוף של קבלת מייל או הודעה חדשה בווטסאפ, נסו לנטרל רעשים אלה ולכוון את הטלפון לשקט לפחות בזמן ביצוע משימה מורכבת.
קופון הנחה מעודכן - ריכוזית
ויסות רעשי רקע ונפלאות הארגון

כאשר עובדים במשרד במיוחד אם מדובר בקונספט של חלל פתוח סובלים הרבה מהפרעות רקע שעשויות להסיח את הדעת במהרה. נסו למצוא את הדרך לשלוט ברעשי הרקע כמו למשל: שימוש באוזניות לנטרול רעשים או שימוש באטמי אוזניים או כל שיטה אחרת שתעזור לכם להתרכז במשימה עצמה ולא בשיחות מסדרון. אפשר לבקש מראש מיקום שקרוב לחלון או פינה שקטה ומבודדת.

ארגון וסידור השולחן קריטי להצלחה, כי שולחן מבולגן מעצים את תחושת הכאוס. חשוב לשמור על פינת העבודה מאורגנת ככל שניתן תוך שימוש באמצעי אחסון. נסו למקם כל פרט במקום שתמצאו אותו כמו למשל, עפרונות ועטים בצד שמאל, טלפון בצד ימין, ניירת לכתיבה במגשית ייעודית וכדומה.

אפשר להתכונן לקראת כל יום ולחלק אותו למקטעים עם הפסקות בין לבין לפי ההכרות שלכם עם עצמכם והסבלנות. אם אתם יודעים שקשה לכם להתמודד עם ישיבות שאורכות מעל שעתיים נסו לקצר אותן ככל שניתן ולקחת הפסקה לפני הישיבה השנייה או לפצל כל ישיבה לשני חלקים.

להירגע בדרך שלכם

סיטואציות בין עמיתים או עם הממונה עלולות להצית את הכעס ולכן, חשוב לתרגל טכניקות הרפיה והרגעה שיעזרו לכם לתפקד בזמן אמת גם שהאינסטינקט הוא להגיב במידי. 

נסו לקחת הפסקה כאשר אתם מרגישים מוצפים ולחוצים יותר בין אם הפסקת קפה לצורך התרעננות או לנשום אוויר בחוץ ולחזור פנימה למשרד עם כוחות מחודשים.

שימו לב מה עובד לכם יותר: יש מי שגרפים ופורמטים ויזואליים ממקדים את תשומת לבם יותר מטקסטים ארוכים או קבצי אקסל וחשוב לפתח גם מתודולוגיית עבודה יעילה.

חשוב להשיג תמיכה גם מהסובבים, כי כאשר יודעים שיש לכם בעיה מאובחנת אנשים סובלניים יותר לדפוסי התנהגות מסוימים.

להתמקד בעבודה עם ריכוזית

זקוקים לתמיכה ומיקוד בהתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז במקום העבודה? ריכוזית למבוגרים מבוססת על פורמולת צמחים סיניים שנבדקו ויעילותם הוכחה בשיפור מובהק של מבחן TOVA במחקר קליני בבית החולים תל השומר. הפורמולה למבוגרים מכילה גם את צמח הג'ינקו בילובה הידוע בספרות המדעית כמשפר זרימת דם בגוף ובמוח ונחשב ברפואה המשלימה כמסייע גם לזיכרון.
קופון הנחה מעודכן - ריכוזית
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד