חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תחליף לריטלין? הצעות מהטבע שכדאי להכירריטלין נחשבת לתרופה הפופולרית ביותר בקרב הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. זוהי תרופה שלמעשה מבוססת על מתילפנדיאט, חומר פסיכואקטיבי הממריץ את מערכת העצבים המרכזית. הבעיה עם ריטלין היא, שעל אף שיש עדויות שבחלק מהמקרים היא מסייעת לווסת ולאזן, ומשפרת את המיקוד, המשתמשיםגם מפתחים בה תלות ותופעות לוואי לא נעימות ומטרידות. בין אם מדובר ברגזנות, נדודי שינה, כאבי בטן וראש, הזעה, חוסר תיאבון, ירידה בקשר עם ילדים אחרים, לחץ דם גבוה, בחילה, צמרמורות ועוד כמו גם אפקט הריבאונד שיכול לפגוע משמעותית בתפקוד ובאיכות החיים. 


אנשים רבים, במיוחד הורים לילדים הסובלים מהבעיה, מחפשים תחליף לריטלין או לקחת בנוסף לשימוש בריטלין, שיוכלו לסייע בהתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז. 

הכנו למענכם סקירה של מגוון פתרונות שכדאי להכיר אחרי שתעברו אבחון קשב וריכוז.

טיפול התנהגותי

דרך פופולרית לטיפול בהפרעות קשב וריכוז היא באמצעות טיפול התנהגותי אשר מטרתה היא לסייע לבסס התנהגות נוחה יותר על אף ההפרעה – לחולל שינוי התנהגותי במטרה להיחלץ מהתנהגות שלילית ולאמץ התנהגות רצויה, כזו שתסייע לעמוד במשימות, בלוחות זמנים, להקנות מיומנויות שעוזרות להצליח ולהשיג מטרות. 


טיפול התנהגותי יעיל יותר בקרב ילדים, אך הוא יכול לסייע גם למבוגרים באימוץ טכניקות אפקטיביות. אומנם מדובר בגיבוש אסטרטגיות שדורשות יותר מאמץ בתהליך היישום, אבל רבים מדווחים על שיפור ניכר. 


מעקב אחר התקדמות הוא חלק בלתי נפרד מתוכנית הטיפול ההתנהגותי כאשר חשוב שההורים ידעו מתי לתת פידבק חיובי על התנהגות רצויה וכך להעלות גם את ההערכה עצמית של הילד כאשר הוא עומד במשימותיו. במסגרת טיפול התנהגותי קובעים כללים ספציפיים המסדירים את התנהגות הילד ויש לאכוף אותם באופן עקבי כדי לסלול את הדרך להצלחה.
קופון הנחה מעודכן - ריכוזית סוכריות

חומצות שומניות רב לא רוויות
 
על פי מחקרים שונים חומצות שומן רב בלתי רוויות  יכולה לסייעת בהעלאת המיקוד והריכוז ובהפחתת תסמינים כמו אימפולסיביות והסחות דעת. מחקרים הצביעו על כך שחומצות השומן  מגבירות את סינתזת הדופמין בגוף, הנוירוטרנסמיטר שתרופות הפרעות קשב וריכוז פועלות להגדלתו. מנגד, מחסור בחומצות שומן אלה עשויה להחמיר דיסלקציה והפרעת קשב וריכוז, כך לפי פול מונטגומרי, ד. פיל, חוקר במחלקה לפסיכיאטריה באוניברסיטת אוקספורד באנגליה. 

במחקר שערך החוקר קיבלו תלמידי בית ספר תוספי שמן דגים עשירים בחומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 (EPA) לתקופה של שלושה חודשים. במהלך תקופה זו, הילדים הראו שיפורים משמעותיים בהתנהגות, בקריאה ובאיות. המינון לאומגה 3 תלוי במגוון מצבים, כולל גיל ומשקל וכן חשוב לבחור תוספים איכותיים נטולי מזהמים כמו כספית. כמו כן, יש להחליט כיצד לתת לילדים את התוספים כך שהטעם והריח של הדגים לא יפריע להם בין אם מדובר בתוספים בטעמים או בחילוץ השמן וערבובו עם משקה או אוכל. אומגה 3 נחשבת למשמעותית במינון הנכון גם לטיפול הפרעות קשב במבוגרים. 

פעילות גופנית
התעמלות נחשבת כדרך להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז בכל גיל כאשר היא יכולה לסייע בפריקת אנרגיות ובהעלאת המיקוד. הסיבות לכך רבות: פעילות גופנית ממריצה כף שבמהות שלה היא דומה לתרופות ממריצות שיכולות לשפר את היכולת הקוגניטיבית. במהלך פעילות גופנית המוח משחרר כימיקלים הנקראים נוירוטרנסמיטרים, כולל דופמין, המסייעים בהעלאת תשומת לב. כמו כן, היא מפחיתה רמות של לחץ שיכול להחמיר הפרעות קשב וריכוז ומאפשרת לשמור על מסגרת שמסייעת בארגון סדר היום. 

ריכוזית
מוצר מבוקש מאוד שיעילותו הוכחה במחקר קליני שפורסם בעיתונות המדעית הרפואית, היא ריכוזית שנמצאה כמשפרת תוצאות מבחן TOVA. ריכוזית מבוססת על פורמולת צמחים כמו סנטלה, בקופה, אלביציה ועוד שנחשבים לצמחים שמסייעים בבניית אבני בניין חיוניים ומאזנים. בניסוי השתתפו 120 ילדים בגילאי 6-12 שאובחנו עם ADHD/ADD ותוצאותיו הראו שיפור מובהק לפי מבחן TOVA. היתרונות של ריכוזית הם רבים: לא נמצאו לה תופעות לוואי, היא ניתנת לשילוב יחד עם טיפולים ותכשירים שונים, מתאימה לילדים ומשתמשים מדווחים כי כתוצאה מהשימוש חל שיפור ניכר תוך זמן קצר, חודש.

קופון הנחה מעודכן - ריכוזית סוכריות
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד