חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

ריטלין בהיריון? האם יש תחליף טבעי לריטלין למבוגרים?


נשים רבות הסובלות מהפרעות קשב וריכוז נוטלות ריטלין כתרופה, שאמורה לסייע להן בהתמודדות עם הבעיה, אך נמצאות בדילמה האם לקחת ריטלין בהיריון. 
יש אזהרות בנוגע לתרופות שונות שעשויות לגרום לנזק אפילו בלתי הפיך לעובר וההמלצה הרווחת היא לא לנטול מתילפנדיאט, החומר הפעיל בריטלין. זאת על אף שמחקרים שונים בדקו את הקשר בין חומר זה להיריון ולא מצאו עלייה מובהקת בסיכון למומחים קשים כמו מומים לבביים בעובר למעט דיווחים רפואיים אחדים שנגעו למקרים של תינוקות שנולדו עם הפרעות בגפיים. עם זאת, יש מחקר שהצביע על נשים בהיריון המשתמשות בהיריון שהיו בסיכון מוגבר לפתח רעלת היריון שבאה לידי ביטוי בלחץ דם גבוה, נפיחות בידיים וברגליים ועדיין חסר מידע ברור בכל הנוגע לחשיפה למתילפנידאט בעת ההיריון וההשפעה של ממריץ זה עם משקל לידה נמוך או סיכוי ללידה מוקדמת, היפרדות שליה וכדומה. 
לכן לא בהכרח כדאי לקחת סיכון, אך נסו לקבל החלטה בסיוע מומחה. אם בכוונתכן להיכנס להיריון ואתן נוטלות ריטלין כדאי להיוועץ עם הרופא לגבי אפשרויות תרופתיות או אסטרטגיות טיפול חלופיות. לעיתים ההמלצה תהיה לרדת במינונים ככל שניתן או לדלג על נטילת ריטלין במהלך סופי השבוע או הפסקתם בשליש הראשון ו/או האחרון להיריון וכדאי גם לבדוק מה מומלץ לעשות במידה ובחרתן להניק לאחר הלידה. ניתן לשקול שימוש בתחליף טבעי לריטלין. הנה כמה הצעות.
קופון הנחה מעודכן - ריכוזית L
אסטרטגיות טיפול כאלטרנטיבה לריטלין בהיריון
כדאי לאמץ שיטות טיפול ושינויים בהרגלי החיים שיכולים לעזור בהתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז. מחקרים שונים הצביעו על כך שטכניקות הרפיה כמו יוגה, מדיטציה, מיינדפולנס, דמיון מודרך שיפרו את יכולת הריכוז והמיקוד. הורדת סטרס חיונית מאוד במיוחד בעת התנודות ההורמונליות המשמעותיות בהיריון כשקשה אפילו יותר לשלוט בפן הרגשי וגם יש תחושה של ירידה בזיכרון ובמיקוד. 
פעילות גופנית אף היא מסייעת באיזון וויסות כאשר היא מותאמת לנשים הרות על פי מצבן הגופני והיכולת הפיזית שלהן לבצע פעילות מתונה וסדירה. טיפול קוגניטיבי התנהגותי אף הוא יכו לסייע לנשים הרות כאשר מטרתו להחליף מחשבות שליליות בחיוביות ולחזק התנהגות חיובית על פני התנהגות "בעייתית" ולהעלות את השליטה, יכולת הריכוז והמיקוד, ניהול זמן, ארגון ותכנון כאשר אפשר לעבור טיפול התנהגותי קוגניטיבי פרטני או קבוצתי, פרונטאלי או באונליין. 
שיטה כמו ביופידבק אף היא יכולה לסייע בשמירה על כישורי ארגון ותפקוד כאשר משתמשים במכשיר הקורא את פעילות גלי המוח ושולח משוב על מנת לסייע בהכשרת המוח להתנהג אחרת תוך דגש על הפחתת תסמיני הפרעת קשב וריכוז
תוספי תזונה תחליף לריטלין
מבחינת תזונה, שינויים תזונתיים אף הם יכולים לסייע כמו הימנעות ממאכלים מעובדים, משומרים, עתירי סוכר, הימנעות מרכיבים בעלי פוטנציאל אלרגי. תוספי מזון שיכולים לעזור כמובן בייעוץ רופא ולאחר בדיקות דם רלבנטיות הם של אבץ, מגנזיום, ויטמין 6B. מחקרים שונים גם בדקו את הקשר בין הפרעות קשב וריכוז לצריכה גבוהה של דגי מעמקים ומצאו השפעה חיובית. אומגה 3 הנחשבת אבן בניין חיונית למוח ולמערכת העצבים ויכולה גם לסייע בהתפתחות המוח של העובר וגם של האם וכן לתמוך במצב רוח בתקופת ההיריון במיוחד אצל מי שסובלת מהפרעות קשב וריכוז. 
תחליף זמני לריטלין יכולה להיות גם ריכוזית פורמולה המבוססת על צמחי מרפא סיניים שנמצאו בניסוי קליני כמשפרים משמעותית את תוצאות מבחן טובה (TOVA) שמסייעת בהזנת המוח בכל חומרי הבנייה ההכרחיים לתפקוד, היא בטוחה לשימוש והוכחה בניסויים קליניים ומדעיים כיעילה. היות שהיא מבוססת על חומרים טבעיים היא יכולה להיות לאלטרנטיבה זמנית לנשים הרות הסובלות מהפרעות קשב וריכוז.
קופון הנחה מעודכן - ריכוזית L
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד