חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

ריטלין בהיריון: האם יש תחליף טבעי לריטלין למבוגרים?


נשים רבות שסובלות מהפרעות קשב וריכוז משתמשות בריטלין - תרופה שאמורה לעזור להן להתמקד ולהתאזן. אבל מה כדאי לעשות כשאתן נכנסות להיריון?
ההמלצה הרווחת היא לא לקחת מתילפנדיאט, החומר הפעיל והממריץ בריטלין, בזמן היריון למרות שמחקרים שונים בדקו את החומר הזה ולא מצאו שיש עלייה מובהקת בסיכון לעובר. הסיבה היא שיש מחקר שממנו עלה כי נשים שלקחו ריטלין בזמן ההיריון היו בסיכון גבוה יותר לפתח רעלת היריון, שהתסמינים שלה הם לחץ דם גבוה ונפיחות בידיים וברגליים. בנוסף, עדיין אין מספיק מידע ברור בכל הנוגע לחשיפה למתילפנידאט בזמן ההיריון וההשפעה של החומר הממריץ הזה על משקל לידה נמוך או סיכוי ללידה מוקדמת, היפרדות שלייה וכדומה
אם אתן מתכננות להיכנס להיריון וריטלין היא חלק מהשגרה שלכן, כדאי שתתייעצו עם רופאה או רופא לגבי אפשרויות תרופתיות או אסטרטגיות טיפול חלופיות. לפעמים ההמלצה תהיה להוריד את המינונים כמה שאפשר, להפסיק לקחת ריטלין בסופי השבוע או להפסיק לקחת את התרופה לגמרי בשליש הראשון והאחרון של ההיריון. אם אתן מתכננות להניק, כדאי גם לבדוק איך מומלץ להתנהל עם הריטלין בתקופת ההנקה. אחת האפשרויות היא לשקול שימוש בתחליף טבעי לריטלין. הנה כמה הצעות.
אסטרטגיות טיפול כאלטרנטיבה לריטלין בהיריון
גם בהיריון וגם בכלל, מומלץ לאמץ שיטות טיפול ולשנות הרגלי החיים באופן שיעזור לכן להתמודד עם הפרעות הקשב והריכוז. מחקרים שונים הצביעו על כך שטכניקות הרפיה כמו יוגה, מדיטציה, מיינדפולנס ודמיון מודרך שיפרו את יכולת הריכוז והמיקוד. הפחתת הלחץ הנפשי היא אחד האלמנטים החשובים ביותר, במיוחד לאור התנודות ההורמונליות המשמעותיות שנשים חוות בהיריון, שפוגעות בזיכרון ובמיקוד. 
פעילות גופנית עוזרת לנשים להתאזן, רק חשוב לשים לב שהפעילות מותאמת לנשים הרות, למצבכן הגופני וליכולת הפיזית שלכן. אפשר גם לנסות טיפול קוגניטיבי התנהגותי, שמטרתו להחליף את המחשבות השליליות בחיוביות, לחזק התנהגות חיובית ולשפר את יכולת הריכוז והמיקוד, ניהול הזמן, הארגון והתכנון. הטיפול ההתנהגותי הקוגניטיבי זמין בצורה פרטנית או קבוצתית, פרונטלית או באונליין. 
שיטה כמו ביופידבק יכולה גם היא לעזור לכן לשמור על כישורי הארגון ועל התפקוד שלכן. במסגרת השיטה, מכשיר שקורא את פעילות גלי המוח שולח משוב ובכך עוזר לאמן את המוח להתנהג אחרת, תוך דגש על הפחתת תסמיני הפרעת קשב וריכוז
תוספי תזונה 
גם שינויים תזונתיים יכולים לעזור וביניהם, הימנעות ממאכלים מעובדים ועתירי סוכר, והימנעות ממרכיבים שיש להם פוטנציאל אלרגי. תוספי מזון שיכולים לעזור הם אבץ, ויטמין B6 ומגנזיום, אבל חשוב להתייעץ קודם כל עם גורם רפואי ולהתבסס על תוצאות של בדיקות דם. מחקרים שונים גם בדקו את הקשר בין הפרעות קשב וריכוז וצריכה גבוהה של דגי מעמקים, ומצאו שיש לאלה השפעה חיובית. ההשפעה הזאת נובעת מהאומגה 3 שבדגים - חומצת שומן שנחשבת לאבן בניין חיונית למוח ולמערכת העצבים, ויכולה גם לתרום להתפתחות המוח של העובר ולתמוך במצבי הרוח בתקופת ההיריון, במיוחד אצל מי שסובלת מהפרעות קשב וריכוז. 
אפשר גם לנסות ריכוזית - פורמולה טבעית שמבוססת על צמחי מרפא סיניים. הפורמולה נחקרה בניסוי קליני בבית החולים שיבא ונמצא שהיא משפרת משמעותית את תוצאות מבחן טובה (TOVA).
קופון הנחה מעודכן - ריכוזית L
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד