חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

טיפול בהפרעת קשב וריכוז

שיטות טיפול בהפרעות קשב וריכוז
אם אתם או ילדיכם סובלים מהפרעות קשב וריכוז כדאי שתדעו שמפעם לפעם צצות שיטות חדשות להתמודד עם התופעה בדרכים שלא מתמקדות רק בתרופות מרשם, שעשויות להיות להן תופעות לוואי לא נעימות. אז אם כבר עברתם אבחון קשב וריכוז ואתם מחפשים שיטות לשיפור המיקוד והריכוז, יש לנו כמה רעיונות בשבילכם.
הכול מתחיל בהתנהגות
שיטת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, CBT, נועדה לשנות דפוסי חשיבה שליליים ולחזק התנהגות חיובית. השיטה עוזרת לאנשים להיפרד מהתנהגות בעייתית כמו דחיינות או פיזור הדעת, ולהגביר את המוטיבציה והיעילות התפקודית. מחקרים שונים הצביעו על כך ש-CBT עוזרת לאנשים שסובלים הפרעות קשב וריכוז לשפר את התפקוד שלהם ואפילו עוזרת לטפל בבעיות הרגשיות שנלוות לפעמים לקשיי הקשב והריכוז.
CBT מבוססת על כך שמחשבות אוטומטיות או פרשנויות ספונטניות יכולות לעוות את המציאות ולגרום לאנשים להפיק מסקנות שגויות לגבי עצמם או הסביבה. לכן, השיטה יוצאת מנקודת הנחה שארגון המחשבות והפרשנויות והפיכתן למחשבות חיוביות מפיקים התנהגות חיובית ויעילה יותר.
המודעות שעושה הבדל
שיטת מיינדפולנס (קשיבות) יכולה לעזור לשפר את השקט נפשי, הריכוז והמיקוד על ידי טכניקות של נשימה עמוקה והתמקדות בהווה. מיינדפולנס מלמדת אנשים להיות מודעים יותר לסיטואציות שונות וכך להגיב להן בדרך רגועה יותר, וגם מנסה לאמן את המוח להתרכז טוב יותר ולשלוט בדחפים ובסימפטומים הנפוצים של ADHD. שיטת הטיפול הזאת משפרת את היכולת להקדיש תשומת לב מלאה ועוזרת גם בהיבט הרגשי.
יוגה וטאי צ'י גם הן שיטות טובות לשיפור המיקוד, כמו גם מדיטציה וטכניקות הרפיה שעוזרות למצוא את האיזון, במיוחד כשאתם מרגישים מוצפים ודעתכם מוסחת בקלות.
מחקרים שונים גם בדקו את השפעתו המרגיעה של עיסוי ויש עדויות לכך שהמגע המרגיע יכול לשפר את הריכוז.
טיפול בהפרעת קשב וריכוז באמצעות שינויים תזונתיים
מחקרים שונים הצביעו על הקשר בין תזונה והפרעות קשב וריכוז. מהתוצאות עולה שמאכלים מעובדים, עתירי שמן וסוכר מחריפים את הבעיה בעוד שמאכלים דלי סוכר, ירקות טריים ואומגה 3 יכולים לשפר את המצב. יש כל מיני דוגמאות לתזונה שנועדה לעזור עם הפרעות קשב וריכוז כמו דיאטת פיינגולד, שמגבילה את צריכת חומרי הטעם והריח, חומרים משמרים וצבעים מלאכותיים. לכן, כדאי לבדוק מה מתאים לכם או לילדיכם, אם בכלל. כדאי לציין שמחקרים שונים קשרו בין רמות גבוהות של עופרת, רמות נמוכות של ברזל, מגנזיום, אבץ ומינרלים, ובין ופגיעה ביכולות קוגניטיביות כמו עיבוד מידע.
כדי שתוכלו לבחור את שיטת טיפול בהפרעת קשב וריכוז המתאימה לכם, מומלץ להתייעץ עם גורם רפואי ומומחים בתחום, ופשוט להתנסות ולבדוק את השפעתם של טיפולים שונים. במקרים מסוימים, אפשר גם לשלב בין טיפולים.
לצד טיפולים משלימים ואלטרנטיביים להפרעות קשב וריכוז אפשר למצוא גם מוצרים שמבוססים על רכיבים טבעיים, כמו ריכוזית - תוסף שמכיל צמחים סיניים, פותח על ידי מטפלות ברפואה סינית ולאחר שנבדק במחקר קליני בבית החולים שיבא על ילדים שסובלים מהפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות, נמצא שהוא משפר את תוצאותיו של מבחן TOVA.
קופון הנחה - ריכוזית
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד